RAVAS laureatem konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji

RAVAS laureatem konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji

30 listopada 2023, podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, RAVAS odebrał nagrodę w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji. Kapituła konkursu postanowiła wyróżnić RAVAS iCP z Weigh in Motion – nową technologią, która ulepsza mobilne systemy ważenia RAVAS. Dodaje ona możliwość mierzenia dokładnej masy palety w czasie, gdy wózek widłowy znajduje się w ruchu.

RAVAS, lider rynku i innowacji w zakresie mobilnych systemów ważenia dla branży logistyki magazynowej i spedycji LTL, prowadzi udane programy pilotażowe tej technologii z największymi globalnymi firmami logistycznymi. Wprowadzenie RAVAS iCP z Weigh in Motion na rynek zaplanowano na marzec 2024 r. na targach LogiMAT w Stuttgarcie.

Korzyści, które daje Weigh in Motion

Ważenie w ruchu zapewnia wydajność i oszczędność czasu, ponieważ wózki widłowe mogą samodzielnie ważyć ładunki, eliminując potrzebę stosowania oddzielnej wagi. Dzięki tej nowej technologii RAVAS zapewnia dokładny i niezawodny pomiar wagi, usprawniając zarządzanie zapasami, logistykę i kontrolę jakości. Integracja z wózkami widłowymi zmniejsza koszty infrastruktury i umożliwia ciągłe monitorowanie podczas załadunku i rozładunku, optymalizując wielkość ładunków i zapobiegając przeciążeniom. To idealne rozwiązanie dla logistyki, magazynowania, ponownego ważenia i transportu LTL. Technologia Weigh in Motion firmy RAVAS, od drugiego kwartału 2024 r. dostępna z wagami do wózków widłowych iCP (Inteligent Carriage Plate), jest przeznaczona do szybkiego przemieszczania i jednoczesnego ważenia dużych ilości spaletyzowanych towarów.

Thor van Rijk, lider zespołu badawczo-rozwojowego w RAVAS, stwierdził: – Tam, gdzie w przeszłości kierowcy musieli fizycznie zatrzymać wózek widłowy na kilka sekund, aby móc zmierzyć wagę, wyeliminowaliśmy wąskie gardło dzięki automatycznej technologii Weigh in Motion opartej na inteligentnych algorytmach. Kierowcy mogą jeździć bez konieczności zaprzątania sobie głowy ważeniem, system zajmie się tym automatycznie. Umożliwia to kierowcom ważenie w ruchu, bez postojów i przerw. Nie jest potrzebne nawet naciśnięcie przycisku. Technologia RAVAS Weigh in Motion łączy certyfikowane czujniki o wysokiej rozdzielczości z szybką elektroniką i szytym na miarę oprogramowaniem, odpowiadającym za integrację czujników i uruchamiającym inteligentne algorytmy. Algorytmy te automatycznie zapisują masę po obliczeniu prawidłowej wagi, umożliwiając optymalne prowadzenie procesu logistycznego. OIML wymaga jedynie wyzerowania systemu od czasu do czasu.

Wejście na rynek

Bert de Greeff, Global Marketing Manager w RAVAS, stwierdził: – RAVAS iCP z Weigh in Motion służy jako wyposażenie dodatkowe do różnych marek i modeli wózków widłowych wyposażonych w karetkę FEM2. Jest w stanie przesyłać dane o masie bezprzewodowo lub przez połączenie szeregowe. Jesteśmy bardzo podekscytowani zbliżającą się premierą tego innowacyjnego produktu na targach LogiMAT 2024, gdzie zaprezentujemy również inny przełomowy produkt. Zdobycie tej nagrody podkreśla naszą wiodącą i innowacyjną pozycję w sektorze logistycznym.

Michael van Dijk, International Key Account Manager w RAVAS, dodaje – Podczas testów pilotażowych, prowadzonych z niektórymi z największych globalnych firm logistycznych, integracja danych i automatyzacja zostały wymienione jako dodatkowe zalety systemu RAVAS iCP Weigh in Motion. Bezprzewodowe udostępnianie danych systemom zarządzania magazynem lub innym aplikacjom pozwala na automatyczne gromadzenie, przechowywanie i analizę danych. Ta integracja usprawnia proces rejestrowania informacji o masie, poprawia dokładność zapasów i ułatwia podejmowanie decyzji w oparciu o dane.

Poleć ten artykuł:

Polecamy