Regesta rośnie z Panattoni

Regesta rośnie z Panattoni

Panattoni jest partnerem spółki REGESTA w jej ekspansji. Spółka logistyczna, która niedawno wynajęła od dewelopera 33 000 m kw. w Rudzie Śląskiej, teraz podpisała kolejną umowę – na wynajem niemal 36 000 m kw. w ramach Panattoni Park Tricity East V. To największe powierzchnie wykorzystywane przez Regestę, oznaczają podwojenie dotychczasowego zaplecza magazynowego firmy. Najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Już w najbliższych miesiącach ruszy budowa pierwszej hali w ramach Panattoni Park Tricity East V, której powierzchnia wyniesie 50 000 m kw. Ponad połowę, 35 900 m kw. wynajęła REGESTA, która skorzysta z obiektu w I kw. 2024 r. Będzie to największy obiekt w krajowym portfolio operatora, a lokalizacja inwestycji pozwoli na współpracę z portem, przeładunek kontenerowy w Baltic Hub i BCT oraz ekspansję świadczonych usług w ramach organizacji transportu morskiego.

-W krótkim czasie Regesta wynajmuje blisko 70 000 m kw. w ramach dwóch obiektów Panattoni – w Gdańsku i Rudzie Śląskiej. Dwie umowy na bardzo dużą powierzchnią – rekordową w skali portfolio klienta – potwierdzają, jak wiele Panattoni ma do zaoferowania dynamicznie rozwijającym się biznesom. Blisko 600 000 m kw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych dostarczone w Trójmieście pozwala naszym partnerom biznesowym na wzrost w kluczowych lokalizacjach dzięki wykorzystaniu pobliskiego portu i dobrej infrastruktury, a także wspiera rozwój całego regionu – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

– Trójmiejski magazyn to kontynuacja naszej strategii dywersyfikacji. Obsługa transportu morskiego i usług towarzyszących jak m.in. transporty kontenerowe, kompleksowa obsługa celna, magazynowanie, kompletacja czy dystrybucja daje nam przewagę konkurencyjną i pozwoli rozszerzyć grupę klientów, których dotychczas obsługiwał nasz magazyn w Gdańsku Kowalach. Nowa powierzchnia to ponad 35 tys. m kw. składowania blokowego i regałowego, strefa konfekcji, cross-dockingu, skład celny, nowocześnie zaprojektowane biura obsługi, spedycji i agencji celnej – mówi Marcin Szostak, Dyrektor ds. logistyki w REGESTA S.A.

– Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku i naszych klientów, dokonujemy ekspansji powierzchni magazynowej w Trójmieście. Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie dynamicznie rozwijającego się portu Baltic Hub nie jest przypadkowa, oznacza dla nas osiągnięcie pozycji znaczącego operatora logistycznego, kompleksowo zaopatrującego klientów w pełen łańcuch dostaw – mówi Natalia Szuba, Project Manager PV w REGESTA S.A. – Posiadamy zasoby, potencjał i pełne możliwości organizacji międzykontynentalnego importu i eksportu morskiego, całopojazdowego i drobnicowego międzynarodowego transportu drogowego oraz kompleksowej obsługi logistycznej, które z dumą możemy oferować obecnym i przyszłym naszym klientom.

– Po przedstawieniu klientowi różnych opcji zdecydowaliśmy się na magazyn w Panattoni Park Tricity East V ze względu na idealną lokalizację, która wesprze operacje biznesowe REGESTA S.A. i znacznie obniży koszty jej działalności – Janusz Dudek, Starszy Doradca, Newmark Polska. – Dzięki temu, że powierzchnia dopiero powstaje mogliśmy maksymalnie dostosować ją do wymagań technicznych klienta bez konieczności kosztownej przebudowy. Zadbaliśmy m.in. o to, aby magazyn miał odporność ogniową powyżej 4.000 MJ/mkw.

Panattoni Park Tricity East V osiągnie bardzo wysoki standard. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i zostanie wyposażona w liczne rozwiązania z zakresu oszczędności wody i energii, ekologii, bioróżnorodności czy wellbeingu użytkowników. Ogromnym atutem parku będzie również lokalizacja – blisko autostrady A1, obwodnicy Trójmiasta oraz Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub.

REGESTA S.A. od 28 lat świadczy profesjonalne usługi z zakresu transportu samochodowego towarów oraz spedycji krajowej i międzynarodowej. Działalność Spółki to również logistyka kontraktowa, organizacja transportu morskiego i kolejowego. Firma dysponuje własną flotą 330 ciągników siodłowych i 380 naczep, specjalizując się w transporcie z wykorzystaniem naczep typu coil-mulda. Ściśle współpracuje z przewoźnikami, którzy kontraktowo świadczą usługi transportowe dla Regesty, tworząc jej flotę kontraktową liczącą obecnie ponad 200 zestawów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy