Rekordowa transakcja 7R: dwa parki magazynowe zasilą portfel P3 Logistic Parks

Rekordowa transakcja 7R: dwa parki magazynowe zasilą portfel P3 Logistic Parks

7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów, sfinalizował sprzedaż 7R Park Szczecin oraz 7R Park Łódź West II. Nowym właścicielem obiektów zostało P3 Logistic Parks.

Łączna powierzchnia parków magazynowych to blisko 100 tys. mkw. P3 Logistic Parks koncentruje się na rozwoju własnego portfolio w oparciu o wysokiej klasy obiekty zlokalizowane na terenie całej Europy. Decyzja o zakupie parków magazynowych od 7R to nie tylko element długoterminowej strategii rozwoju spółki, ale i potwierdzenie jakości oraz unikalnego charakteru obu obiektów.

–  Cieszymy się z nawiązania współpracy z tak uznanym inwestorem jakim jest P3 Logistic Parks. Sprzedaż obiektów w Łodzi i Szczecinie to jedna z największych transakcji na polskim rynku od początku roku. Potwierdza ona niesłabnące zainteresowanie inwestorów wysokiej jakości aktywami oraz płynność w segmencie nieruchomości magazynowych mimo wymagającego otoczenia ekonomicznego. Sprzedane parki magazynowe wyróżniają się miejską lokalizacją oraz wysoką jakością łącząc tym samym kluczowe aspekty z punktu widzenia najemcy oraz inwestora – skomentował odpowiedzialny za transakcję Jakub Budych, Senior Transaction Manager, Capital Markets w 7R.

­– Kontynuujemy strategię dywersyfikacji naszych nieruchomości na wszystkich kluczowych rynkach w Polsce, aby móc błyskawicznie odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Nieruchomość w Szczecinie wzmocni naszą pozycję na północy kraju, gdzie wcześniej byliśmy obecni tylko w Gdańsku. Równolegle zakup w Łodzi to doskonałe uzupełnienie naszego portfolio nie tylko w tym mieście, ale także szerzej – w Centralnej Polsce mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director, P3 Logistic Parks w Polsce.

– Transakcja z P3 Logistic Parks to kolejna umowa sprzedaży wysokiej klasy aktywów logistycznych, którą zawarliśmy w ostatnim czasie z wiodącym inwestorem międzynarodowym. Jestem przekonana, że zarówno 7R Park Szczecin oraz 7R Park Łódź West II istotnie wzbogacą portfel nowego właściciela. Magazyny budowane przez 7R to wysokiej jakości obiekty, które spełniają wysokie oczekiwania najemców i inwestorów –podkreśla Magdalena Uler-Kłeczek, Senior Capital Markets Director w 7R.

7R Park Szczecin to nowoczesny obiekt magazynowy o powierzchni 61 tys. mkw. znajdujący się blisko centrum miasta, który dzięki temu zapewnia komfortowy dojazd dla pracowników oraz klientów. Dodatkowo, bliskość drogi krajowej nr 10, autostrady A6 i portu morskiego sprawiają, że magazyn 7R w Szczecinie to doskonała destynacja dla biznesu potrzebującego mobilności i sprawnej logistyki. Obiekt jest w pełni wynajęty dla podmiotów z branży e-commerce oraz sektora usług logistycznych.

Strategiczną miejską lokalizacją wyróżnia się także kompleks 7R Park Łódź West II położony w zachodniej części miasta. Położenie obiektu umożliwia dobre połączenie komunikacją miejską, a także dogodny dojazd transportem kołowym, dzięki nowo powstałej obwodnicy S14. Bliskość do autostrady A1 oraz A2 zapewnia odpowiednie warunki do prowadzenia operacji logistycznych. Obiekt o powierzchni blisko 35 tys. mkw. wynajęty jest dla firm z branży produkcyjnej oraz usług logistycznych.

Podczas transakcji 7R SA doradzali prawnicy z kancelarii Allen & Overy natomiast P3 Logistic Parks był reprezentowany przez zespół Greenberg Traurig.

Poleć ten artykuł:

Polecamy