Reslogistic w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi

Reslogistic w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi

Reslogistic, należąca do grupy Rybexim, wynajęła 7000 mkw. powierzchni magazynowej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. Firma jest liderem w obsłudze procesów logistycznych oraz magazynowania w południowo-wschodniej części Polski. W transakcji najmu wspierała klienta firma Axi Immo Group.

Marka Reslogistic powstała na fundamencie rodzinnej firmy Rybexim. Dziś firma jest doświadczonym operatorem logistycznym, który świadczy kompleksowe usługi w zakresie logistyki magazynowej. Firma oferuje obsługę magazynowo-logistyczną,, w tym logistykę POSM, w szczególności mebli ogrodowych, sprzętu chłodniczego oraz materiałów marketingowych dla firm z branży FMCG. Firma współpracuje m.in. z wiodącymi firmami piwowarskimi nie tylko w zakresie logistyki i składowania towaru, ale również jego serwisowania. Od 1999 r. jest operatorem logistycznym m.in. Grupy Żywiec i Kompanii Piwowarskiej.

Firma zdecydowała się na najem dodatkowej powierzchni magazynowej z uwagi na rosnące zainteresowanie usługami firmy ze strony nowych kontrahentów, jak i poszerzający się zakres współpracy z obecnymi partnerami. Firma Reslogistic podjęła decyzję o najmie powierzchni tym razem w województwie śląskim. W nowym obiekcie Alliance Silesia Logistics Center Reslogistic będzie dysponowała 7000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, w tym 200 mkw. biura.

– Zdecydowaliśmy się na najem powierzchni w Alliance Silesia Logistics Center, z uwagi na bardzo atrakcyjną ofertę zarówno pod względem finansowym, jak i też lokalizację parku – komentuje Andrzej Szlęzak, dyrektor ds. logistyki w firmie Reslogistic.

– Dla klienta, który dysponuje już własnymi parkami, kluczowe było wynajęcie powierzchni magazynowej w lokalizacji, która zapewni możliwość efektywnej obsługi klientów w regionie Śląska. Alliance Silesia Logistics Center to park z doskonałym dostępem do najważniejszych autostrad i dróg szybkiego ruchu, ale też regionalnych szlaków drogowych – dodaje Tomasz Rąba, Senior Consultant Industrial & Logistic w Axi Immo Group.

Alliance Silesia Logistics Center to aż 90 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oferowanej w ramach 7 hal. Park zlokalizowany jest 10 km od centrum Katowic, 500 m od drogi krajowej nr 86. Posiada doskonałe połączenie z najważniejszymi autostradami i drogami transportu publicznego w Polsce. Alliance Silesia Logistics Center posiada własny wewnętrzny system dróg, parkingi przeznaczone dla wielu użytkowników, drogi pożarowe oraz zaawansowaną infrastrukturę, obejmującą najwyższej klasy systemy telekomunikacyjne.

(Axi Immo)

Poleć ten artykuł:

Polecamy