Robert Dobrzycki nagrodzony Wektorem 2023

Robert Dobrzycki nagrodzony Wektorem 2023

Robert Dobrzycki, założyciel, współwłaściciel oraz prezes Panattoni w Europie, Wielkiej Brytanii i Azji, został nagrodzony Wektorem 2023 za stworzenie europejskiej firmy będącej liderem w budowie i zarządzaniu powierzchniami magazynowymi oraz działalność biznesową, która jest ukierunkowana na spełnienie indywidualnych potrzeb klientów. Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 stycznia 2024 roku w Warszawie.

Wektory są przyznawane przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – najstarszą i największą organizację zrzeszającą pracodawców w Polsce. Nagrodami honorowani są przedstawiciele świata biznesu, polityki, kultury i mediów, którzy w szczególny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki, wskazują nowatorskie rozwiązania oraz przyczyniają się do rozwoju społecznego i kulturalnego w Polsce.

– To ogromny zaszczyt odbierać tę nagrodę w tak znamienitym gronie, ale też ogromne zobowiązanie do dalszej ciężkiej pracy. Dziewiętnaście lat temu zaczynaliśmy w Europie od zera, w krótkim czasie stając się rozpoznawalnym i szanowanym graczem na polskim, a następnie europejskim rynku nieruchomości komercyjnych. Teraz to my wyznaczamy kierunki rozwoju zarządzając firmą z centrali w Warszawie i wchodzimy na kolejne rynki – obecnie także azjatyckie. Dziękuję całemu zespołowi Panattoni, który każdego dnia pracuje na ten sukces – mówi Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni w Europie i Indiach.

Kierunek: rozwój

W 2005 roku Robert Dobrzycki uruchomił firmę Panattoni w Europie. Obrana strategia zarządzania zapewnia firmie nieustanny i systematyczny rozwój. Już w 2010 roku firma osiągnęła pozycję lidera w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i utrzymuje ją do dziś. Od 2020 roku jest liderem także w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Od 2017 roku firma nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Property EU jako najaktywniejszy europejski deweloper przemysłowy.

Do tej pory Panattoni pod kierownictwem Roberta Dobrzyckiego dostarczyło 22 miliony metrów kwadratowych przestrzeni przemysłowej w Europie, zmieniając krajobraz przemysłowy kontynentu. W Polsce firma zrealizowała ponad 14 milionów metrów kwadratowych, co stanowi niemal połowę krajowego wolumenu powierzchni przemysłowych.

Panattoni zatrudnia blisko 1000 osób i – poza Polską – działa w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Luksemburgu, Szwecji, Danii, Holandii, Belgii, Austrii i na Węgrzech, a w 2021 roku otworzyło też swoje pierwsze biuro w Indiach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy