Rohlig SUUS Logistics rozwija połączenie na linii Polska-Ukraina

Rohlig SUUS Logistics rozwija połączenie na linii Polska-Ukraina

Znaczenie Polski w międzynarodowej wymianie handlowej Ukrainy ciągle rośnie. Dlatego Rohlig SUUS Logistics rozwija ofertę dla klientów zainteresowanych tym kierunkiem. Największy polski operator logistyczny oferuje stałe połączenie w drobnicowym transporcie drogowym, a także obsługę celną w oddziale w Rzeszowie czy dalszą dystrybucję na zachód Europy.

– W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zapytań komercyjnych dotyczących transportu na linii Polska-Ukraina. To wyraźny sygnał dotyczący potencjału wzrostu biznesowego, który niesie ze sobą rynek ukraiński. Dlatego rozwijamy drobnicowy transport drogowy na tym kierunku. Nasz serwis wyróżniają  szybkie i terminowe dostawy – mówi Piotr Szałkiewicz, dyrektor drobnicy międzynarodowej w Rohlig SUUS Logistics. Dzięki rozbudowanej sieci zapewniamy także zasięg na całą Europę, a poza tym obsługę celną produktów w magazynie czasowego składowania w rzeszowskim oddziale, wsparcie i doradztwo zespołu profesjonalnych spedytorów i agentów celnych (również w języku ukraińskim) czy ubezpieczenie przesyłek – dodaje.

SUUS oferuje regularne wyjazdy, dwa razy w tygodniu na kierunku Polska-Ukraina z oddziału w Rzeszowie. Operator dostarcza towary z i do Lwowa, gdzie transit time wynosi 24-48 godz., a dalej z i do Łucka, Kijowa, Zaporoża, Poltavy, Mikołajowa oraz Krzywego Rogu. Poza transportem komercyjnym firma organizuje także przewozy związane z pomocą humanitarną.

Polska bramą na Ukrainę

Wojna w Ukrainie diametralnie zmieniła szlaki wymiany handlowej na wschodzie Europy. Zamknięcie ruchu na Morzu Czarnym czy wyłączenie przestrzeni powietrznej sprawiły, że Polska stała się bramą dla Ukrainy do światowego rynku oraz jej głównym partnerem handlowym. Polskie obroty w handlu międzynarodowym z Ukrainą wzrosły w 2022 r. o 56 proc., w tym eksport o 59%, a import o 52%.

– Polska jest naturalnym hubem logistycznym pomiędzy Ukrainą a Zachodem Europy. Już teraz obserwujemy rozwój biznesu na tym kierunku, a wierzę, że nasz kraj będzie także ważnym graczem przy odbudowie Ukrainy. Niewątpliwie kluczową rolę w łańcuchu dostaw stanowią i będą stanowić Rzeszów – skąd oferujemy nasze drobnicowe połączenie na wspomnianym kierunku – oraz Lublin, gdzie także mamy nasz oddział – mówi Krzysztof Gąsiewski, dyrektor regionalny w Rohlig SUUS Logistics. Polski operator niedawno otworzył nowy magazyn w stolicy województwa lubelskiego, zwiększając swoją zdolność operacyjną w regionie o 30%. – Korzystna lokalizacja i cały czas rozwijająca się infrastruktura czynią Lubelszczyznę i Podkarpacie atrakcyjnym hubem dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność w Ukrainie, a także dla ukraińskich przedsiębiorców, którzy stawiają na ekspansję w Środkowej czy Zachodniej Europie – dodaje.

Poleć ten artykuł:

Polecamy