Rohlig Suus Logistics z certyfikatem systemu jakości IFS Logistics

Rohlig Suus Logistics z certyfikatem systemu jakości IFS Logistics

Oddział Rohlig Suus Logistics w Konstantynowie Łódzkim otrzymał międzynarodowy certyfikat IFS Logistics, który potwierdza wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności.

System IFS Logistics obejmuje firmy działające w branży logistycznej oraz podmioty odpowiedzialne za transport i przechowywanie żywności. Jest potwierdzeniem, że przedsiębiorstwo spełniło wszelkie międzynarodowe standardy i regulacje dot. składowania i magazynowania materiałów wykorzystywanych do produkcji żywności, w tym również opakowań oraz produktów niespożywczych.

– Certyfikat IFS potwierdza wysokie standardy usług realizowanych dla producentów żywności. Jej bezpieczeństwo jest bez wątpienia priorytetem dla całej branży i zobowiązaniem wobec klienta końcowego. Przed operatorami logistycznymi stawiane są wysokie wymagania
w zakresie magazynowania oraz transportu produktów. Certyfikat potwierdza, że nasze standardy oraz infrastruktura oddziału w Konstantynowie Łódzkim gwarantują najwyższe bezpieczeństwo
i przejrzystość realizowanych procesów – mówi Jakub Mikołajczyk Dyrektor oddziału Łódź, ROHLIG SUUS Logistics.

Wdrażanie standardu IFS Logistics wymaga od firm zastosowania wielu rozwiązań w obszarze przede wszystkim magazynowania, a także transportu. Niezbędnym standardem jest wprowadzenie monitoringu w magazynach z żywnością, procedur dot. higieny w obiektach oraz przeszkolenie pracowników w zakresie standardów IFS oraz HACCP. Certyfikowana firma zobowiązana jest do regularnego przeprowadzania audytów weryfikujących, które potwierdzą, że system logistyczny jest zarządzany poprawnie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy