Rozbudowa Panattoni Park Lublin

Rozbudowa Panattoni Park Lublin

Panattoni Europe rozbudowuje Panattoni Park Lublin o kolejne 19 660 mkw. Do grona nowych najemców dołączyli Inter Cars, Eurocash Serwis, Cega, Rohlig Suus oraz Nałęczowska Spółka Handlowa.Tym samym deweloper potwierdza znaczenie Lublina na stale rozwijającej się mapie obiektów przemysłowych w Polsce

Panattoni Europe rozpoczął kolejny etap realizacji lubelskiego parku – w budowie jest 19 664 m kw., a jego najemcami zostali firma Inter Cars S.A. z powierzchnią ponad ok. 4 370 m kw. oraz Rohlig Suus Logistics, który wynajął ponad 2 100 m kw. Ukończenie tego etapu prac planowane jest na przełom trzeciego/czwartego kwartału br. Ponadto, ukończony został pierwszy budynek kompleksu liczący 15 476 m kw. W tej nowoczesnej powierzchni magazynowej – oprócz firmy Spiżarnia SJ, która zajmuje 7 500 m kw. – ulokowali się kolejni najemcy: Nałęczowska Spółka Handlowa (supermarkety alibi) z wynajętymi ok. 1 400 m kw., Eurocash Serwis, który zajął blisko 3 000 m kw. oraz firma CEGA Sp. z o.o. z ponad 2 100 m kw. Deweloper planuje w przyszłości dalszą rozbudowę inwestycji, dzięki czemu powstanie kompleks o łącznej powierzchni 72 000 m kw. Jest to odpowiedź Panattoni Europe na zmianę pozycji Lublina, który staje się coraz ważniejszym punktem na mapie centrów dystrybucyjno-magazynowych.

 

W ostatnich latach Lublin rozwija się niezwykle dynamicznie. Intensywne inwestycje w rozwój infrastruktury sprawiają, że miasto i jego okolice są doskonałą lokalizacją dla potencjalnych inwestorów. Obecnie w budowie znajduje się trasa ekspresowa S-17, która połączy aglomerację warszawską z Lubelszczyzną, a w przyszłości będzie prowadziła aż do granicy kraju w Hrebennem. Lokalizacja ta przyciąga nie tylko klientów, którzy potrzebują powierzchni magazynowych, lecz także firmy, którym zależy na nowych obiektach produkcyjnych. Wynika to również z dostępu do wykwalifikowanej kadry.

 

Panattoni Park Lublin to nowoczesny kompleks o charakterze produkcyjno-technologicznym. Obiekt strategicznie położony na wschodzie kraju zapewnia również wygodne połączenie z zachodnią Polską. Park znajduje się w pobliżu dróg ekspresowych S12, S17 i S19, na terenie podstrefy Lublin, Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Kompleks składa się z trzech obiektów, o planowanej powierzchni 72 000 m kw., a przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na inwestycje w ramach parku, mogą korzystać z pomocy publicznej, stanowiącej pomoc regionalną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych (PIT/CIT), udzielanej z tytułu zarówno poniesionych nakładów inwestycyjnych, jak i tworzenia nowych miejsc pracy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy