Różne opakowania jeden dostawca

Różne opakowania jeden dostawca

Na obecnym etapie rozwoju gospodarki trudno sobie wyobrazić sprawnie funkcjonujący i zoptymalizowany łańcuch logistyczny bez odpowiednio dobranych, zaprojektowanych i wykonanych opakowań. Ostatni okres obfituje w nowe pomysły odnośnie obniżania kosztów logistyki. Niebagatelną

Opakowania powinny być zatem rozpatrywane nie tylko w odniesieniu do produktu, ale jako podstawowy element kompleksowo ujmowanego procesu logistycznego.
Powyższa idea podejścia do zagadnień związanych z projektowaniem opakowań jak i tworzenia portfolio produktów przyświeca DS Smith Polska. Firma w myśl zasady „Różne opakowania, jeden dostawca”. Jako projektant i producent opakowań z tektury jesteśmy w stanie kompleksowo zaspokoić indywidualne potrzeby klientów na każdym etapie pakowania produktu.

Na podkreślenie zasługuje przewaga tektury jako materiału opakowaniowego. Swoją popularność zawdzięcza ona bardzo dobrym właściwościom mechanicznym: małej gramaturze, podatności do przerobu maszynowego, niskiej cenie, łatwości uszlachetniania (powlekanie, lakierowanie, laminowanie) a w końcu możliwości jej ponownego przetworzenia i odzysku, co pozwala na skuteczną ochronę środowiska naturalnego.
DS Smith Polska poza wytwarzaniem szerokiej gamy tektur falistych konwencjonalnych uruchomiła produkcję tektur ciężkich o gramaturze powyżej 1000 g/m2, w tym siedmiowarstwowych, które cechuje duża wytrzymałość mechaniczna, odporność na nacisk, przebicie i wilgotność. Tektury ciężkie z powodzeniem zastępują tworzywo sztuczne, drewno czy sklejkę. Poprzez odpowiedni dobór tektury DS Smith jest w stanie zaproponować kompleksowe systemy pakowania dla wszystkich ogniw procesu logistycznego zgodnie z poniższym schematem.

Opakowania jednostkowe
– przeznaczone na pojedyncze produkty małogabarytowe – z tektur litych i kaszerowanych z wieloma możliwościami uszlachetnienia poprzez efektowny nadruk offsetowy farbami wodnymi i UV, hybrydowe efekty lakiernicze, tłoczenie, wklejanie okienek, rączek, rękawów i taśm wzmacniających czy zrywających.
Opakowania zbiorcze – z tektur falistych i kaszerowanych z możliwością wklejania taśm zrywających i wzmacniających. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na opakowania Shelfmaster 1 – opakowania z grupy SRP – powstałe w procesie połączenia dwóch części tektury falistej, lub tektury falistej i kaszerowanej z nadrukiem offsetowym – spełniają funkcje zbiorczo-transportową oraz promocyjną.

Opakowania transportowe – stanowią ochronę produktów podczas transportu i magazynowania – z tektur falistych konwencjonalnych i ciężkich w różnych odmianach konstrukcyjnych, których szczególną formą są kontenery i skrzyniopalety.
Kontenery – z tektur konwencjonalnych i ciężkich. Opakowania na produkty wielkogabarytowe, materiały sypkie, mrożonki.

Skrzyniopalety – pudła zintegrowane z paletą są rozwiązaniem, umożliwiającym logistykę szerokiej gamy produktów bez potrzeby użycia drewna. Idealne przy wysyłkach, w których ważnym parametrem jest waga opakowania (transport lotniczy), bądź regulacje prawne np. przepisy fitosanitarne, dopuszczające w spedycji międzykontynentalnej jedynie opakowania zabezpieczone przed szkodnikami (korniki itp.). DS Smith jako pierwsza zaprojektowała i opatentowała opakowanie z płozami paletowymi (w całości wykonane z tektury) odporne na uszkodzenia transportowe. Rozwiązanie takie zostało wprowadzone przez wiele firm z branży motoryzacyjnej w Europie i Polsce.

Palety Ładunkowe – palety tekturowe typu Kay Pal ® są całkowicie wykonane z tektury falistej i tulei kartonowych; przystosowane do wózków widłowych, transportu na systemach rolkowych i przechowywania w systemach regałowych. Paleta jest lekka, łatwa w manewrowaniu, higieniczna i polecana zwłaszcza do transportu produktów spożywczych. Palety tekturowe są zgodne z normą NIMP 15 i nie wymagają specjalnej certyfikacji (impregnowania) w przypadku transportu do USA, Ameryki Pd., Azji i Australii.
W dobie silnej zależności pomiędzy uczestnikami łańcucha dostaw szczególnie istotne jest znalezienie partnerów, którzy posiadają know-how projektowania opakowań i znajomość procesów logistycznych oraz portfolio produktów, które zaspokoi wszelkie potrzeby opakowaniowe. Współpraca z takimi partnerami oznacza satysfakcję i bezpieczeństwo.

Poleć ten artykuł:

Polecamy