Rusak Business Services poszerza współpracę z PepsiCo General Botlers Poland

Rusak Business Services poszerza współpracę z PepsiCo General Botlers Poland

Działalność firmy Rusak Business Services (RBS) rozpoczęła się w 1990 roku. „Polacy podejmowali pionierskie w ówczesnej rzeczywistości rodzaje działalności, stawiali sobie nowe wyzwania. To była istna eksplozja inicjatyw gospodarczych, które miały charakter zjawisk masowych. To wtedy na świat otworzył się również nasz rynek” – wspomina założyciel firmy Andrzej Rusak. 

W związku z dynamicznymi zmianami w naszym kraju już rok później swoją obecność w Polsce zaznaczył jeden z największych amerykańskich producentów i sprzedawców napojów bezalkoholowych oraz produktów spożywczych na świecie – firma PepsiCo. Niewiele później biznesowe drogi naszych przedsiębiorstw się spotkały i w ten sposób rozpoczęła się długoletnia i owocna współpraca.

Pierwsze upoważnienie zewidencjonowane w rejestrze, który kiedyś należało prowadzić, agencja celna Rusak Business Services podpisała z PepsiCo General Botlers Poland Sp. z o.o w 2004 roku. Jednak na dobre współpracę z firmami wchodzącymi w skład grupy PepsiCo rozpoczęliśmy w kwietniu 2008 roku.
Pierwszymi jednostkami biznesowymi z globalnej struktury grupy PepsiCo, które znalazły się w portfolio klientów naszej agencji były Frito-Lay Trading Company (Poland) GmbH, Frito-Lay Poland oraz PepsiCo Consulting Poland. W 2016 roku partnerem RBS ponownie zostało PepsiCo General Bottlers Poland i wraz z Frito-Lay Trading Company Poland pozostają naszymi klientami w mszczonowskim oddziale agencji celnej Rusak Business Services.
Ta wieloletnia pomyślna relacja biznesowa zaowocowała rozszerzeniem naszej współpracy.

Od lipca tego roku we współpracy z ID Logistics będącej głównym operatorem logistycznym firmy PepsiCo prowadzimy dla niej obsługę magazynową w regionie warszawskim. Nasz magazyn znajdujący się na ul. Odlewniczej 6 w Warszawie zajmuje się składowaniem oraz prowadzeniem operacji przyjęcia i wydania towarów dystrybuowanych przez PepsiCo w formule cross-dock.
– Cieszymy się, że firma z tak ugruntowaną pozycją na rynkach światowych jak PepsiCo od ponad dwóch dekad pozostaje niezmiennie naszym partnerem, rozszerzając jednocześnie profil naszej współpracy. Rozwój działalności w zakresie obsługi celnej i magazynowej jest jednym z kluczowych kierunków aktywności Rusak Business Services. Jest to dla nas zatem niewątpliwy sukces i kolejny krok w realizacji obranej strategii, zwłaszcza że PepsiCo to przedsiębiorstwo z ponad 30-letnią tradycją na polskim rynku, tak jak nasza firma – powiedział Tomasz Rusak, prezes zarządu Rusak Business Services.

Winning with Purpose – PepsiCo firma z misją

Przedsiębiorstwo PepsiCo powstało w 1965 roku, kiedy to Donald Kendall, prezes Pepsi-Cola, oraz Herman Lay, prezes Frito-Lay postanowili stworzyć „połączenie doskonałe: jedną firmę, która będzie produkować idealnie solone przekąski podawane z najlepszą colą na świecie”. Dziś, po ponad 50 latach działalności, PepsiCo jest jedną najbardziej znanych i uznanych marek na świecie, działającą w oparciu o filozofię zrównoważonego rozwoju. W ramach Programu Zrównoważonego Rolnictwa producent ściśle współpracuje z rolnikami na całym świecie,  tworząc i wspierając lokalne nowatorskie projekty, które zapewniają najwyższą jakość produktów i maksymalną wydajność upraw, przy jednoczesnym wywieraniu pozytywnego wpływu na środowisko.

Wiodący broker celny

Rusak Business Services (Grupa Rusak) to jeden z liderów w zakresie obsługi celnej na polskim rynku. Ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło brokerowi zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami.
Działania agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Trade Compliance. Profesjonalizm i wiarygodność Rusak Business Services potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO. Firma posiada ponad 25 oddziałów w całej Polsce oraz biuro w Wielkiej Brytanii, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

Dziękujemy za zaufanie PepsiCo 🙂

Poleć ten artykuł:

Polecamy