Rusza budowa Panattoni Park Gdańsk City Airport

Rusza budowa Panattoni Park Gdańsk City Airport

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczyna nową inwestycję w województwie pomorskim – Panattoni Park Gdańsk City Airport. Projekt jest realizowany spekulacyjnie i obejmuje budowę dwóch nowoczesnych hal dystrybucyjnych o łącznej powierzchni ponad 18 400 mkw.

Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk i w pobliżu obwodnicy Trójmiasta (3 km), zapewnia doskonałe połączenie z lokalną i międzynarodową infrastrukturą transportową. Do portu morskiego oraz Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub jest stąd około 20 km a do centrum miasta zaledwie 13 km. Na Panattoni Park Gdańsk City Airport składać się będą hale o powierzchniach 14 071 mkw. i 4 351 mkw.

– Ze względu na rozbudowaną i rozwijaną wciąż infrastrukturę, Gdańsk jest bardzo atrakcyjny dla biznesu i utrzymuje znaczny popyt na powierzchnie przemysłowe. Wynika to m.in. z bliskości jednego z największych portów morskich w Europie, ale w przypadku naszej nowej inwestycji dodatkowo szczególną rolę odgrywa sąsiedztwo portu lotniczego. Wraz z pozostałymi atutami lokalizacji tworzy to unikalną kombinację możliwości komunikacyjnych dla działalności logistycznej – wyjaśnia Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni i dodaje: – Do tej pory zrealizowaliśmy na rynku trójmiejskim blisko 700 000 m kw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych, a Panattoni Park Gdańsk City Airport to nasz kolejny park, który nie tylko będzie w pełni korzystał z doskonałego położenia, ale też wspierał rozwój całego regionu – przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy i wzmacniania potencjału Trójmiasta jako ważnego punktu logistycznego na mapie kontynentu.

Panattoni Park Gdańsk City Airport przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent, co będzie potwierdzeniem spełnienia najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju. W ramach inwestycji zostaną zastosowane nowoczesne technologie mające na celu oszczędność energii i wody, a także rozwiązania poprawiające wellbeing użytkowników, takie jak zwiększony dostęp do światła naturalnego oraz specjalnie zaprojektowane przestrzenie biurowe, które mają na celu zapewnienie komfortu termicznego, odpowiedniej akustyki i jakości powietrza.

Rozwój w Trójmieście. Panattoni sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę w rejonie Trójmiasta. To jeden z najsilniejszych obszarów metropolitarnych w Polsce i Europie, położony strategicznie na przecięciu szlaków handlowych łączących Skandynawię z Europą Południową oraz Polskę z krajami bałtyckimi. Region jest siedzibą wielu firm z różnych branż, na co bez wątpienia wpływa sąsiedztwo największego portu morskiego w Polsce i zarazem największego portu kontenerowego na Bałtyku – w 2023 roku przeładowano w nim 81 mln ton towarów (o 17 proc. więcej niż rok wcześniej). Z kolei gdański port lotniczy obsłużył w zeszłym roku blisko rekordową liczbę pasażerów – ponad 5,9 mln, a masa przesyłek cargo przekroczyła 11 tys. ton (13 proc. więcej niż rok wcześniej).

Poleć ten artykuł:

Polecamy