Ruszyła budowa paku w Gorzowie Wielkopolskim

Ruszyła budowa paku w Gorzowie Wielkopolskim

Panattoni rozpoczął budowę Panattoni Park Gorzów Wielkopolski o planowanej powierzchni blisko 70 000 mkw. Inwestycja powstaje 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2 i już ma pierwszych najemców. Są nimi Omnipack i Logoplaste Polska, którzy wynajęli łącznie ponad 10 000 mkw.

Symboliczna inauguracja budowy Panattoni Park Gorzów Wielkopolski odbyła się 14 lutego br., wmurowaniem kamienia węgielnego pod nową inwestycję dewelopera w województwie lubuskim. Budowa centrum dystrybucyjnego będzie przebiegać w trzech etapach, a zakończenie pierwszego planowane jest na czerwiec 2020 r. Inwestycja jest pierwszą realizacją dewelopera w Gorzowie Wielkopolskim i zdaniem Doroty Jagodzińskiej-Sasson, dyrektor zarządzającej w Panattoni, jedną z ciekawszych: – Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to niezwykle atrakcyjne miejsce na magazynowej mapie Polski. To Zachód Polski i bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami, które interesują się województwem lubuskim i lokują w nim swoje inwestycje, tym samym poszerzając swoją działalności na inne rynki. To również wspaniała lokalizacja dla rodzimych przedsiębiorstw, skoncentrowanych na rozwoju biznesu w zachodniej Europie.

W uroczystości rozpoczęcia budowy Panattoni Park Gorzów Wielkopolski uczestniczyli nie tylko przedstawiciele dewelopera i władz miejskich, ale i pierwsi najemcy – Omnipack oraz Logoplaste Polska, którzy zajmą łącznie ponad 10 000 mkw.

Omnipack dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie usług fulfillmentowych dla sektora e-commerce, a w Panattoni Park Gorzów Wielkopolski wynajął 6500 mkw. Firma rozwija się dynamicznie, a otwarcie nowej przestrzeni magazynowej ma związek z ekspansją usług na rynek europejski. Jak komentuje Rafał Szcześniewski, Founder & COO, Omnipack: – Blisko połowa klientów Omnipacku prowadzi biznes międzynarodowy, a my jesteśmy m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Czechach. I dodaje: – Lokalizacja w Gorzowie to część naszej strategii na 2020 r., która obejmuje ekspansję międzynarodową. Dzięki otwarciu naszego magazynu przy granicy z Niemcami, będziemy w stanie zaoferować na tym rynku dostawy już na następny dzień roboczy i w cenie bardzo zbliżonej do lokalnych stawek krajowych w Niemczech. To bardzo ważny element przewagi konkurencyjnej, ułatwiający operowanie na europejskim rynku e-commerce.
W transakcji podpisania umowy najmu, Omnipac reprezentowany był przez firmę doradczą Cushman & Wakefield.

Drugim najemcą jest Logoplaste, globalny dostawca usług o wartości dodanej i producent sztywnych plastikowych pojemników dla wielu znanych światowych firm konsumenckich. Obecność w gorzowskim parku komentuje Gerardo Chiaia, CEO, Logoplaste: – Nasza nowa powierzchnia w Panattoni Park Gorzów Wielkopolski, o metrażu ponad 3700 mkw., wzmacnia obecność Logoplaste Polska w kraju. Inwestycja stanie się ważnym hubem logistycznym dla nas i dla naszych klientów. Założona w 1976 r. firma jest pionierem wewnętrznego modelu produkcji, który znacznie ogranicza emisje CO2 z transportu i opakowań wtórnych oraz przyczynia się do poprawy ogólnego wpływu na środowisko ze strony łańcucha dostaw klientów. W transakcji najemcę reprezentowała agencja nieruchomości JLL.

Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to kolejny projekt dewelopera w województwie lubuskim, wzdłuż drogi ekspresowej S3. W tym regionie firma zrealizowała przede wszystkim obiekty produkcyjne, ale także dwa, nowoczesne centra dystrybucyjne w Zielonej Górze. Gorzowskie centrum logistyczne o powierzchni blisko 70 000 mkw. zaprojektowano w ramach dwóch budynków, dostosowanych do potrzeb klientów z różnych branż. Hale wyposażone są w nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0”, a także przestronne biura z możliwością indywidualnej aranżacji. Inwestycja będzie spełniać kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie VERY GOOD.

(Panattoni)

Poleć ten artykuł:

Polecamy