SEGRO Park Wrocław, Bierutowska pierwszą lokalizacją GILOG w Polsce

SEGRO Park Wrocław, Bierutowska pierwszą lokalizacją GILOG w Polsce

SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych, podjęło współpracę z GILOG. Niemiecka firma logistyczna wybrała SEGRO Park Wrocław, Bierutowska na pierwszą lokalizację w Polsce. Klient rozpocznie działalność w obiekcie w październiku 2023 roku.

SEGRO Park Wrocław, Bierutowska to park logistyczny położony w północno-wschodniej części miasta, 12 km od jego centrum. Atutem lokalizacji jest bliskość drogi wylotowej prowadzącej do Warszawy oraz bezpośrednie sąsiedztwo obwodnicy Wrocławia. Dogodny dojazd zapewnia również wrocławska komunikacja miejska. Park logistyczny wyróżnia wysoki standard oferowanej powierzchni, a także funkcjonowanie zgodnie z filarami programu Odpowiedzialne SEGRO, który wyznacza standardy działania SEGRO na rynku magazynowym.

GILOG, spółka logistyczna należąca do grupy Pfenning, zajmie część parku o powierzchni 10 000 m2. W magazynie prowadzona będzie logistyka magazynowa i realizacje e-commerce, a także dodatkowe usługi, takie jak pakowanie oraz kompletacja zamówień. Całkowita powierzchnia parku magazynowego, w którym firma GILOG wynajęła przestrzeń wynosi 35 000 m2.

Frank Oelschläger, Partner Zarządzający i Założyciel GILOG GmbH mówi: – Cieszymy się, że możemy rozwijać się poza granicami Niemiec z naszym partnerem biznesowym. Obdarzenie nas zaufaniem jako usługodawcy jest dowodem jakości i wydajności naszych usług.

Martin Königstein, Dyrektor Zarządzający Pfenning Logistics mówi: – Doskonała infrastruktura wybranej lokalizacji w połączeniu z dogłębną wiedzą GILOG w zakresie e-commerce zapewni w przyszłości znaczną wartość dodaną dla wielu firm z segmentu handlu detalicznego i dóbr konsumpcyjnych, takich jak moda i sport, artykuły elektroniczne oraz żywność.

Joanna Janiszewska, Dyrektor Regionalna SEGRO mówi: – Cieszymy się, że GILOG zdecydował się na wybór SEGRO Park Wrocław, Bierutowska na swoją pierwszą lokalizację w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do rozwoju firmy na naszym rynku. Życzymy naszemu nowemu klientowi wielu sukcesów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy