SEGRO poszerza skład Zarządu

SEGRO poszerza skład Zarządu

Poszerzenie Zarządu Grupy SEGRO to odpowiedź na rosnącą skalę działalności firmy. W rezultacie SEGRO powołuje Marco Simonettiego, Jamesa Craddocka, Paula Dunne’a i Andrew Pilswortha w skład Zarządu (Executive Committee) podlegającego Davidowi Sleathowi, Chief Executive, SEGRO.

Nowe stanowiska zostaną stworzone 1 lipca 2023 r., a piastujące je osoby będą odpowiedzialne za szereg obszarów: od kierowania operacjami Grupy, przez wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju, po implementację innowacyjnych rozwiązań oraz rozwój biznesu. Jednocześnie, Andy Gulliford, Chief Operating Officer SEGRO plc w dniu 30 czerwca 2023 r. ustępuje z roli członka Zarządu.

David Sleath, Chief Executive, SEGRO, powiedział: – Nasz dotychczasowy model operacyjny dobrze sprawdzał się przez ostatnią dekadę. Staliśmy się jedną z największych i najlepiej prosperujących firm z branży nieruchomości w Europie. Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć, ale mamy ambicje na dalszy rozwój, sukcesy i podnoszenie poprzeczki w obsłudze klienta. To dobry czas na rozwój naszego modelu organizacyjnego oraz na to, by w pełni wykorzystać możliwości rynkowe i odpowiadać na potrzeby naszych klientów, akcjonariuszy, współpracowników i innych interesariuszy.

– Marco, James, Paul i Andrew to liderzy z wieloletnim doświadczeniem na różnych stanowiskach, co będzie niezwykle korzystne dla osiągnięcia naszej ambicji bycia najlepszą firmą w branży nieruchomości. Chciałbym również skorzystać z okazji, aby jeszcze raz podziękować Andy’emu za jego znaczący wkład w sukces SEGRO na przestrzeni lat i życzyć mu powodzenia w przyszłości”.

Nowe stanowiska i nominacje

Managing Director, Wielka Brytania oraz Managing Director, Europa Kontynentalna

Utworzono dwa nowe stanowiska odpowiedzialne za kierowanie operacjami SEGRO, jedno obejmujące Europę Kontynentalną, a drugie Wielką Brytanię. Piastujące je osoby będą odpowiedzialne za realizację wyników finansowych i rozwój portfela, a także wspieranie realizacji strategii Grupy w poszczególnych regionach.

Marco Simonetti awansował ze stanowiska Managing Director SEGRO na Europę Południową na stanowisko Managing Director SEGRO na Europę Kontynentalną. James Craddock awansował ze stanowiska Managing Director SEGRO Thames Valley na Managing Director SEGRO na Wielką Brytanię.

Group Customer & Operations Director

Klienci są w centrum działalności SEGRO, a utworzenie stanowiska Group Customer & Operations Director jest jednoznaczne z zamiarem podniesienia przez firmę standardów obsługi i budowania silniejszych relacji z klientami. Ponadto, w obszarze odpowiedzialności tej nowej roli znajdzie się ustanawianie standardów i zapewnienie spójności działań operacyjnych w Wielkiej Brytanii i Europie, w tym wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju.

Na stanowisko Group Customer & Operations Director awansował Paul Dunne, obecnie Managing Director, Group Operations.

Chief of Staff

Chief of Staff będzie ściśle współpracował z Davidem Sleathem i innymi członkami Zarządu przy opracowywaniu i wdrażaniu inicjatyw strategicznych oraz kierowaniu międzynarodowymi działaniami biznesowymi. Na stanowisko to awansował Andrew Pilsworth, obecnie Managing Director, National Logistics.

W wyniku zmian, Marco, James, Paul i Andrew dołączą do obecnych członków Zarządu: Davida Sleatha, Soumena Dasa (Chief Financial Officer) i Margaret Murphy (Group HR Director).

Poleć ten artykuł:

Polecamy