Seifert Logistics Group rozbudowuje swoją główną lokalizację

Seifert Logistics Group rozbudowuje swoją główną lokalizację

Grupa Seifert Logistics (SLG) rozbudowuje istniejące centrum logistyczne w Ulm Nord. Dostawca usług logistyki kontraktowej buduje właśnie nowoczesne centrum logistyczne typu multi-user na przestrzeni około 80 000 metrów kwadratowych. Do 2022 roku, oprócz 60 000 miejsc paletowych powierzchni logistycznej dedykowanej kompleksowym usługom o wartości dodanej dla różnych branż, powstanie nowy, centralny budynek administracyjny Grupy Seifert. Na realizację projektu przeznaczono kilkumilionową kwotę inwestycyjną, co przekłada się na koszt największej inwestycji w dotychczasowej historii firmy.

– Budowa obiektu jest przykładem dynamicznego rozwoju Grupy Seifert Logistics. Postrzegamy ten znaczący projekt jako gwarancję dalszego wzrostu – mówi Harald Seifert, Przewodniczący Rady Doradczej Seifert Logistics Group, zdaniem której Grupa Seifert jest dobrze przygotowana na potrzeby logistyczne przyszłości. Lokalizacja w Ulm Nord oferuje dodatkowy potencjał rozwojowy z możliwością dalszego zwiększenia powierzchni logistycznej, a powodem tej ekspansji jest rosnące od lat zapotrzebowanie na usługi logistyczne w tym rejonie.

Do lokalizacji Ulm Nord z łatwością można dojechać autostradami A7 i A8 między Stuttgartem a Monachium. Z kolei bezpośrednie sąsiedztwo huba kontenerowego umożliwia połączenia z innymi środkami transportu, w tym również z portami morskimi.

60 000 miejsc paletowych oraz przestrzeń dedykowana usługom o wartości dodanej

Do końca pierwszego kwartału 2022 r. w nowym centrum logistycznym typu multi-userw Ulm Nord powstanie 60 000 dodatkowych miejsc paletowych i powierzchnia na usługi o wartości dodanej. Obecni i nowi klienci będą mogli korzystać w nim z usług logistyki kontraktowej. Oprócz magazynowania obejmuje ona etykietowanie, przepakowywanie, druk 3D i montaż. Nieruchomość spełni wymagania różnych sektorów przemysłu i handlu detalicznego, od farmaceutycznego, poprzez spożywczy czy FMCG, aż po branżę akumulatorów litowo-jonowych. W zależności od wymagań, przestrzeń służyć będzie jako magazyn wysokiego składowania lub składowania o charakterze blokowym. – Aby zapewnić naszą wysoką jakość usług, przy rosnących wolumenach, równocześnie z wzrostem pojemności magazynowej i przeładunkowej zwiększymy poziom zatrudnienia – dodaje Harald Seifert. W efekcie, w Ulm Nord będzie zatrudnionych nawet 400 osób.

Nowoczesna siedziba administracyjna

W przyszłości lokalizacja Ulm Nord nie będzie służyć jedynie jako centrum logistyczne, ale również jako siedziba główna. Obecna siedziba w Ulm’s Donautal zostanie przeniesiona i wystawiona na sprzedaż. Na dachu nowo wybudowanej powierzchni magazynowej powstanie biuro administracyjne. Cała nieruchomość jest zaplanowana zgodnie z najnowocześniejszymi standardami, dzięki czemu zapewni przyjemną atmosferę pracy. Zrównoważona technologia budowlana z zastosowaniem systemów fotowoltaicznych i wydajną izolacją, zapewni pozytywny bilans energetyczny dla środowiska.

Poleć ten artykuł:

Polecamy