Sensory DSW – nowe rozwiązanie do Sense Monitoring

Sensory DSW – nowe rozwiązanie do Sense Monitoring

Firma Sense Monitoring wspiera użytkowników budynków wielkopowierzchniowych w zakresie bezpieczeństwa utrzymania dachu. Obok znanego już na rynku rozwiązania – systemu Sense S-One, wdrożyła kolejne – sensory DSW monitorujące spiętrzenie wody na dachach.

Od 2017 r. na rynku dostępny jest system Sense S-One, nagrodzony w ubiegłorocznej edycji konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji, który mierzy ugięcie konstrukcji i pionowość słupów spowodowane zwiększonym obciążeniem śniegiem, nasiąkaniem izolacji termicznej lub powstałych w wyniku błędów konstrukcyjnych oraz podwieszania dodatkowych elementów nie uwzględnionych przy projektowaniu budynku.

Dążąc do kompleksowego rozwiązania w obszarze inteligentnego dachu, firma Sense Monitoring opracowała nowatorskie rozwiązanie służące do pomiaru spiętrzenia wody na dachach, np. podczas nawalnych opadów lub niedrożności wpustów. Nowy produkt, jakimi są sensory DSW (detekcji spiętrzenia wody), rozkładane są tuż przy wpustach dachowych i nie wymagają okablowania. Sensory DSW zasilane są panelami solarnymi, które wspomagane są wymiennymi bateriami. Pomiary odbywają się co 5 minut z dokładnością do +/- 1cm, a wyniki pomiarów przesyłane są bezpośrednio do chmury.

Sensory DSW i S-One zintegrowane są za pomocą Platformy Inteligentny Dach dostępnej 24 h na przeglądarce internetowej i każdym urządzeniu mobilnym. Aplikacja prezentuje widok dachu budynku z dokładnym rozmieszczeniem punktów pomiarowych, ich bieżącym statusem, możliwością analizy archiwalnych pomiarów i generowaniem raportów. W sytuacjach kryzysowych, czyli w przypadkach przekroczenia zdefiniowanych progów bezpieczeństwa, użytkownik otrzymuje powiadomienia SMS lub e-mail.

Firma Sense Monitoring jest uznaną polską firmą, która może się pochwalić licznymi nagrodami oraz realizacjami dla wielu polskich i zagranicznych firm. Zdobyła uznanie i zrealizowała swoje instalacje dla takich firm jak Panattoni Europe, Bricoman oraz Biuro Inwestycji Kapitałowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy