Siemens i Valeo łączą siły – Polska objęta innowacyjnym projektem

Siemens i Valeo łączą siły – Polska objęta innowacyjnym projektem

Siemens i Valeo ogłosiły wczoraj uruchomienie projektu, którego zadaniem na być produkcja układów napędowych do samochodów elektrycznych. Planowane joint venture zakłada m.in. prowadzenie części produkcji w Polsce.

Doskonale znane w przemyśle koncerny łączą siły w celu opracowania szerokiej gamy komponentów i systemów dla samochodów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. Siemens i Valeo chcą wspólnie produkować silniki elektryczne, alternatory, inwertery i konwertery. Partnerzy projektu liczą na to, że staną się największymi dostawcami dla błyskawicznie zyskującego na popularności segmentu ekologicznych samochodów.

 

Przedsięwzięcie ma mieć centralę w niemieckim Erlangen, zaś operacje mają być prowadzone też we Francji, Norwegii, Polsce, Chinach i na Węgrzech. Przy projekcie pracować będzie 200 osób z ramienia Valeo i 500 z ramienia Siemensa.

 

– Dzięki wiedzy eksperckiej, oferowanej przez Siemensa, lidera w branży elektroniki i produkcji silników elektrycznych, Valeo utrzyma swoją przewagę technologiczną, oferując kompletne rozwiązania technologiczne począwszy od segmentu mikrohybryd do rozwiązań w pełni elektrycznych – mówi CEO Valeo, Jacques Aschenbroich.

 

– Joint venture Valeo Siemens to kolejny przykład tworzenia się prawdziwie europejskich przedsiębiorstw – dodaje Klaus Helmrich, członek rady nadzorczej Siemens.

Poleć ten artykuł:

Polecamy