SK IE Technology zbuduje dwa kolejne zakłady w Polsce

SK IE Technology zbuduje dwa kolejne zakłady w Polsce

Inwestycje z obszaru elektromobilności w Polsce przyśpieszają w błyskawicznym tempie. SK IE Technology które w trzecim kwartale tego roku zakończy budowę swojej pierwszej fabryki separatorów do akumulatorów w Polsce ogłosiło właśnie, że w Dąbrowie Górniczej staną jeszcze dwa zakłady, zaś moce produkcyjne wzrosną ponaddwukrotnie.

SK już ma zamówienia na całą produkcję z Zakładu 1, zaś jesienią minionego roku ogłosiło, że zbuduje w Dąbrowie Górniczej Zakład 2. Po kilku miesiącach zarząd firmy poinformował o kolejnej inwestycji, tym razem największej w historii firmy. Zbudowane zostaną Zakład 3 i Zakład 4 i Polsce produkowana będzie połowa globalnego wolumenu SK.

Zakład 2 ma ruszyć w 2023 roku, zaś Zakłady 3 i 4 w 2024 rok. Całkowite moce produkcyjne w Polsce wzrosną z 680 do 1,54 mld mkw. separatorów rocznie. SK IE Technology ma też fabryki w Korei i Chinach.

Wzrost zainteresowania separatorami SK IE Technology to nie tylko efekt zwiększającego się udziału samochodów elektrycznych w całym rynku. W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o pożarach akumulatorów – a w branży szybko zauważono, że nie było ani jednego takiego przypadku w jednostkach wyposażonych w koreańskie separatory. – Dzieje się tak dlatego, że wyróżniliśmy wyjątkowe technologie, takie jak technologia„ sekwencyjnego rozciągania ”, która zapewnia równą jakość przy jednoczesnym kontrolowaniu grubości separatora bez ograniczeń, technologia powlekania separatora, która minimalizuje odkształcenia nawet pod wpływem ciepła i szoku itp. – wyjaśnia SK Innovation.

Poleć ten artykuł:

Polecamy