SK Innovation podwoi inwestycję na Śląsku

SK Innovation podwoi inwestycję na Śląsku

SK IE Technology, spółka córka SK Innovation, która buduje w Dąbrowie Górniczej fabrykę separatorów do akumulatorów litowo-jonowych, poinformowała o rozszerzeniu tej inwestycji. Koreański koncern postanowił, że na Śląsku postanie jeszcze jedna linia produkcyjna separatorów, przez co moce zakładu wzrosną dwukrotnie w stosunku do pierwotnych planów.

Aktualnie budowany zakład, który ma ruszyć w 2021 roku, będzie posiadał zdolności produkcyjne na poziomie 340 mln mkw. separatorów rocznie. Druga linia, także o wydajności 340 mln mkw. separatorów rocznie, ma ruszyć w 2023 roku. Polskie fabryki będą wówczas odpowiadać za prawie 1/3 globalnej produkcji SK Innovation w tym segmencie.

Zapewnienie dostaw baterii to najwęższe gardło, którego uwolnienie jest krytyczne dla znacznego zwiększenia produkcji samochodów elektrycznych. Decyzja o podwojeniu inwestycji to dla SK Innovation krok wyprzedzający, mający na celu zabezpieczenie globalnej bazy produkcyjnej i umocnienie się na pozycji światowego lidera produkcji separatorów. Aktualnie, SK Innovation produkuje separatory w Korei, a prócz fabryki w Polsce, trwa też budowa zakładu w Chinach.

– Wzmocnimy konkurencyjność biznesu w oparciu o naszą niezrównaną konkurencyjność technologiczną – mówi Rho Jae-sok, prezes SK IE Technology. – Będziemy również nadal przyczyniać się do ożywienia szybko rozwijającego się ekosystemu branży akumulatorów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy