Słoweńska spółka telematyczna CVS Mobile dołącza do Grupy Inelo

Słoweńska spółka telematyczna CVS Mobile dołącza do Grupy Inelo

Grupa Inelo w ramach dalszego dynamicznego rozwoju przejęła udziały słoweńskiej spółki telematycznej CVS Mobile. Tym samym Inelo staje się liderem w obszarze zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla transportu ciężkiego w regionie CEE/SEE, z łączną liczbą 68 000 urządzeń i dostępem do 10 rynków europejskich.

Inwestycje w ramach Inelo od początku zakładały konsolidację rozdrobnionego rynku w Polsce i krajach regionu, a także inwestycje w digitalizację i zapewnienie pełnego wachlarza usług dla firm transportowych. Równocześnie Grupa Inelo stałą się największym graczem tego typu w naszej części Europy.

Spółka CVS Mobile

CVS zostało założone w 2003 roku w Lublanie i oferuje rozwiązanie telematyczne dla flot ciężkich. Głównym produktem CVS jest w pełni rozwinięta telematyczna platforma oparta na chmurze (MobileWEB). Firma ze Słowenii obsługuje 10 rynków zagranicznych, posiadając równocześnie 2,3 tys. klientów i ponad 32 tys. zainstalowanych urządzeń telematycznych.
– Inelo ma obecnie zainstalowanych około 36 tys. urządzeń w pojazdach firm wywodzących się głównie z Polski. Każde takie urządzenie zapewnia stabilne przychody subskrypcyjne. CVS doda do tego 32 tys. urządzeń, głównie na rynkach słoweńskim, chorwacki, serbskim i węgierskim. Przejmowana spółka w tym roku powinna mieć około 9 mln EUR przychodów i zatrudnia 110 osób, które dołączą do 440-osobowego zespołu Grupy Inelo – mówi Magdalena Magnuszewska, prezes Inelo.

Połączone linie biznesowe

Dla Inelo to trzecia transakcja w ostatnich latach. Wcześniej przejęło polskie spółki NUSS, a także Marcos Bis – wyspecjalizowanego gracza, który dostarcza oprogramowanie typu TMS firmom transportowym, łącząc tym samym obie linie biznesowe. Grupa Inelo, zapewniając szeroką bazę produktów w ramach strategii one stop shop, jest partnerem biznesowym dla 10 tys. firm transportowych oraz logistycznych, które oczekują od dostawcy zintegrowanych rozwiązań technologicznych.

Wysokie dopasowanie technologiczne

Dzięki podjętej współpracy i rozszerzonemu zasięgowi geograficznemu, produktu Grupy Inelo, ze szczególnym uwzględnieniem Work Time Management, zdobędą dostęp do nowych rynków zagranicznych. Po wejściu w życie kolejnych zapisów pakietu mobilności, na skutek zmian w dostępie do unijnego rynku transportu międzynarodowego, Work Time Management zyska na jeszcze większym znaczeniu. CVS działa w dynamicznie rozwijającej się przestrzeni telematycznej, natomiast Inelo jest w stanie zaoferować szeroką ekspozycję na zintegrowane rozwiązania technologiczne dla branży transportowej.

(Inelo)

Poleć ten artykuł:

Polecamy