Smurfit Kappa podwoi moce produkcyjne w Pruszkowie

Smurfit Kappa podwoi moce produkcyjne w Pruszkowie

Firma Smurfit Kappa ogłosiła plany inwestycji o wartości ponad 25 milionów euro w swoją „megafabrykę” zlokalizowaną w Pruszkowie. Projekt jest częścią przyśpieszonego programu inwestycji kapitałowych, wdrożonego po podwyższeniu kapitału firmy o 660 milionów euro w listopadzie ubiegłego roku.

Najnowsza inwestycja podwoi zdolności produkcyjne fabryki a w jej wyniku powstanie 25 nowych miejsc pracy, zwiększając zatrudnienie w tym zakładzie produkcyjnym do ponad 230 osób. Prace budowlane mają rozpocząć się w lipcu br. i zakończyć w roku 2022.

Po rozbudowie powierzchnia fabryki w Pruszkowie będzie wynosić 37500 m2 – tym samym stanie się ona największym zakładem Smurfit Kappa w Polsce i jedną z największych fabryk firmy w Europie. W portfelu klientów (międzynarodowe koncerny i odbiorcy lokalni) znajdują się czołowe marki z sektora FMCG – głównie żywność, napoje i kosmetyki.

Saverio Mayer, CEO Smurfit Kappa Europa powiedział: – Ta znacząca inwestycja podkreśla strategiczne zaangażowanie Smurfit Kappa w Polsce, jak i w Europie Wschodniej. Fabryka w Pruszkowie stanowi integralną część naszego biznesu, a jej rozbudowa pozwoli nam reagować w efektywny i zrównoważony sposób na zmieniające się potrzeby nowych i obecnych klientów we wszystkich kluczowych sektorach.

Prace obejmą instalację nowej, zaawansowanej technologicznie tekturnicy, nowych maszyn przetwórczych, optymalizację procesów logistycznych oraz budowę magazynu wyrobów gotowych z możliwością składowania 12000 palet. W efekcie inwestycja przełoży się również na obniżenie emisji CO2 do atmosfery o około 55 ton rocznie.

W komentarzu do niniejszej informacji Jacek Niewęgłowski, CEO Smurfit Kappa Polska dodał: – Planowane działania pozwolą nam rozszerzyć portfolio produktów o większej wartości dodanej, które oferujemy stale powiększającej się liczbie klientów. Dodatkowo umożliwią jeszcze lepszą jakość obsługi obecnych odbiorców i przyczynią się do poprawy konkurencyjności na rynku. Wzrost zatrudnienia podkreśla również nasze nieustanne zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności, jako cenionego i szanowanego pracodawcy od 1998 roku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy