Solidny Pracodawca Roku 2021  – wyróżnienie dla Prologis

Solidny Pracodawca Roku 2021 – wyróżnienie dla Prologis

Do wyróżnień z zakresu polityki zatrudnienia, które w tym roku otrzymał w Polsce Prologis, dołączył tytuł Solidny Pracodawca Roku. To trzecie, po tytule Etycznej Firmy 2020 oraz godle Friendly Workplace 2021 wyróżnienie dla dewelopera.

Wyróżnienie zostało przyznane na podstawie, zweryfikowanych przez komisję kwalifikacyjną konkursu, wystandaryzowanych kryteriów z wielu zakresów – od jakości warunków pracy, przez stopień zróżnicowania organizacji, po skalę inwestycji w rozwój pracowników.

– Wkrótce będziemy świętować 25-lecie działalności Prologis w Polsce. Przez ten czas nasza firma przeszła szereg zmian i stawiała czoła wielu wyzwaniom. Przez te wszystkie lata w Prologis nie zmieniło się jedno – troska o pracowników, którzy są podstawą naszego sukcesu rynkowego. Doświadczenia ostatniego roku zahartowały naszą firmę i dodatkowo zwiększyły jej wiarygodność jako solidnego, godnego zaufania pracodawcy, który wytrzyma każdą próbę w kryzysie – powiedział Paweł Sapek, senior vice president, szef Prologis na Europę Środkową.

Jury konkursu doceniło przejrzystość i obiektywność procesu rekrutacji i wynagrodzeń w Prologis, zaangażowanie firmy w oddolne inicjatywy, dostosowane do zmieniających się okoliczności benefity oraz szczególnie istotne w pandemii wsparcie udzielone pracownikom.

– Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w pracy, zaoferowanie pomocy psychologicznej w czasie przymusowej izolacji i wsparcia materialnego, aby chociaż częściowo odciążyć pracowników w ich codziennym problemach – to były nasze priorytety w najtrudniejszym czasie pandemii. Dziś widzimy, że powołane przez nas w tym celu specjalne programy jak Recharge czy program wsparcia dla pracowników i ich rodzin Health Advocate bardzo dobrze spełniły swoją rolę. Jesteśmy teraz bogatsi o doświadczenia, na bazie których podchodzimy całkowicie na nowo do koncepcji pracy, a przykładem tej zmiany jest wprowadzana teraz filozofia Flexibility – podkreśla Marta Tęsiorowska, vice president, Head of Marketing & Communications Prologis w Europie.

Tytuł Solidny Pracodawca przyznawany jest co roku w Polsce firmom, które w swoich działaniach na rzecz pracowników zdecydowanie wychodzą poza standard. Celem programu, prowadzonego pod patronatem m.in. Business Center Club i organizacji Pracodawcy RP, jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce. Jak podkreślają organizatorzy – szczególnie tych, którzy promują nieszablonowe rozwiązania HR i otwarcie dzielą się swoim doświadczeniem z rynkiem.

(Prologis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy