SpaceFactory Rally Team walczy do końca

SpaceFactory Rally Team walczy do końca

Drużyna SpaceFactory RallyTeam w składzie Anna Time-Stępniak i Maciej Stępniak jest już po II rundzie Motul RST Rally Cup w Kamieniu Śląskim, na największym torze szutrowym w Europie.

 

Początek II rundy, która miała miejsce 13 maja, był dynamiczny i dobrze zorganizowany. Pierwsze dwa okrążenia Ania i Maciej pokonali bezbłędnie, co dało im wysoką pozycję w rankingu. Niestety, w trakcie trzeciego okrążenia pękł amortyzator. Ta awaria całkowicie wyeliminowała zespół z walki o podium. Po krótkiej naradzie drużynowej postanowili dokończyć wyścig i zawalczyć o punkty w klasyfikacji generalnej. Tą decyzją pokazali swój hart ducha i wolę walki, ukończyli wyścig i ostatecznie zajęli 5 pozycję w klasyfikacji II rundy Motul RST Rally Cup.

– Przyznajemy, jesteśmy delikatnie rozczarowani ostatnim startem i awarią, która się nam przytrafiła. Oczywiście był to wypadek losowy, który przytrafił się akurat nam. Pomimo tego, postanowiliśmy dokończyć wyścig i w bezpiecznym tempie dojechać na metę. Mamy jednak dobrą informację, bo samochód jest już w trakcie napraw i wkrótce będzie gotowy do kolejnych zawodów, na których widzimy się 22 lipca w Kamieniu Śląskim – komentują wspólnie Anna Time-Stępniak i Maciej Stępniak.

– Mamy świetnych zawodników, naszych przyjaciół, którym zawsze mocno kibicujemy. Cieszymy się z ich sukcesów niezależnie od zajętego miejsca. Dla nas najważniejsza jest sportowa postawa, którą zaprezentowali w czasie ostatnich zawodów – mimo poważnej awarii nie poddali się i jechali dalej. To podejście godne uznania w świecie sportu. I już nie możemy się doczekać kolejnych zawodów – mówi Piotr Wąs, dyrektor zarządzający SpaceFactory.

 

Fot. CatchCars Photography Tomasz Klenka

Poleć ten artykuł:

Polecamy