SpaceFactory Rally Team – z miłości do prędkości

SpaceFactory Rally Team – z miłości do prędkości

SpaceFatory zostało sponsorem tytularnym amatorskiej drużyny biorącej udział w rajdach szutrowych. Począwszy od tego miesiąca zespół w składzie Anna Time – Stępniak (pilot) i Maciej Stępniak (kierowca)  będzie się ścigał w barwach SpaceFactory RallyTeam.

Już w najbliższą sobotę, 25 marca, drużyna SpaceFactory RallyTeam wystartuje w pierwszych tegorocznych zawodach Motul RST Rally Cup w Kamieniu Śląskim, na największym w Europie torze szutrowym. To nie pierwsze zawody zespołu w tym miejscu, w minionym roku obiekt ten przyniósł szczęście zawodnikom.

– W ubiegłym roku jeździliśmy w Motul Gravel Cup i udało nam się wygrać cały sezon. Z niecierpliwością czekamy na tegoroczne wyścigi, przed nami aż 6 startów, w dodatku z wyjątkowym wsparciem SpaceFactory. Auto, którym obecnie startujemy jest nam doskonale znane. Od 2008 r. służyło nam jako samochód rodzinny, a kiedy przestało już wystarczać naszym potrzebom, postanowiliśmy przerobić je na samochód rajdowy. Po prostu nie mogliśmy się z nim rozstać. Jednocześnie rajdy stały się naszą rodzinną pasją, a w zawodach do dziś zawsze towarzyszą nam dzieci. Pierwszy raz startowaliśmy w 2017 r. Od tej pory cały czas się uczymy i niezmiennie spełniamy nasze marzenia. Wierzymy, że przy wsparciu naszego nowego sponsora, ten sezon będzie ukoronowaniem dotychczasowych wysiłków i zgromadzonego doświadczenia – komentują wspólnie Anna Time – Stępniak i Maciej Stępniak.

Rajdy to nie tylko widowiskowe i pełne emocji zawody, ale też długi i kosztowny proces przygotowania zawodników, czyli trening na obiekcie pod okiem profesjonalistów oraz każdorazowe dostosowanie auta – serwisy i naprawy. Od tego sezonu zawodnicy mogą liczyć na wsparcie SpaceFactory, nie tylko w trakcie przygotowań do zawodów, ale i w trakcie ich trwania – gorącego dopingu ze strony zespołu nie zabraknie.

– W naszej firmie nie brakuje fanów motoryzacyjnych, do których zaliczam się również ja.   Zmagania Macieja i Ani na zawodach w całej Polsce podziwialiśmy już od pewnego czasu, jednak to ostatni sezon był dla nich wyjątkowo udany i zakończył się ogromnym sukcesem, dlatego już na początku 2023 roku,  zdecydowaliśmy się nawiązać z nimi profesjonalną współpracę i przyjąć rolę sponsora. Chcemy wspierać zespół w rozwijaniu ich pasji. Przed nami pierwszy start, za który mocno trzymamy kciuki. Wiemy, że zawodnicy są doskonale przygotowani – to prawdziwi pasjonaci motoryzacji. I oczywiście po cichu liczymy na dobre miejsce w klasyfikacji – mówi Piotr Wąs, dyrektor zarządzający SpaceFactory.

Patronat medialny zespołu rajdowego objęło wydawnictwo Eurologistics.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy