Spedimex wyróżniony na Forum Firm Rodzinnych

Spedimex wyróżniony na Forum Firm Rodzinnych

Spółka Spedimex otrzymała wyróżnienie w rankingu miesięcznika Forbes „Forum Firm Rodzinnych 2021”. Ranking, jak i towarzyszące mu forum, to unikatowe przedsięwzięcie, organizowane przez magazyn Forbes już po raz czwarty. Spedimex został nagrodzony w kategorii firm o przychodach powyżej 100 mln złotych w województwie łódzkim. Wyróżnienie w imieniu firmy odebrał Marcin Bąk, prezes zarządu.

– Mocną stroną firm rodzinnych jest zwinność i decyzyjność. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować się do szybko zmieniających się potrzeb rynku. To ogromny atut firm rodzinnych, szczególnie w tak intensywnym czasie i wymagającym otoczeniu – powiedział Marcin Bąk, prezes zarządu Spedimex.

Ranking najcenniejszych firm rodzinnych jest organizowany przez prestiżowy magazyn Forbes. Ma on na celu wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się biznesów rodzinnych w Polsce. Ranking został opracowany przez Dun & Bradstreet we współpracy z redakcją Forbesa. W zestawieniu mogły zostać uwzględnione firmy, w których przynajmniej dwóch udziałowców łączą więzy rodzinne oraz w ich posiadaniu znajduje się minimum 50 proc. plus 1 udział, a także istnieją nieprzerwanie od 15 lat. Dodatkowo firmy musiały: w roku 2019 wykazać się przychodem nie mniejszym niż 10 mln zł netto, regularnie w ostatnich latach wykazać się dodatnim wynikiem finansowym, nie znajdować się w upadłości i likwidacji, być w dobrej kondycji finansowej, cieszyć się nieposzlakowaną opinią.

Firmy klasyfikowane są w dwóch kategoriach: z przychodami do 100 mln zł rocznie oraz powyżej tej kwoty.

Towarzyszące rankingowi Forum Firm Rodzinnych to publikacje oraz spotkania w całej Polsce, podczas których przedsiębiorcy i eksperci mogą podyskutować o tym co ważne i aktualne. IV edycja przedsięwzięcia była okazją do rozmowy o tym, jak przedsiębiorcy rodzinni przeszli przez pandemiczny 2020 rok i jaki jest ich sposób na dalszy rozwój.

Poleć ten artykuł:

Polecamy