Spedimex z nowym oddziałem w centralnej Polsce

Spedimex z nowym oddziałem w centralnej Polsce

Spółka Spedimex, polski operator logistyczny, rozpoczęła działalność w nowym oddziale dystrybucyjnym w Pruszkowie. Wraz z początkiem kwietnia dotychczasowy oddział w Ożarowie Mazowieckim został przeniesiony do nowo wybudowanego obiektu, zlokalizowanego na terenie jednego z warszawskich parków magazynowych Panattoni Park Pruszków III.

– Decyzja o przeniesieniu do nowej lokalizacji w Panattoni Park Pruszków jest wynikiem rozwoju operacji dystrybucyjnych oraz magazynowych w tym regionie – powiedział Hubert Oniszczuk, dyrektor zarządzający ds. Operacji Transportowych w Spedimex.- Nowoczesna powierzchnia pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie się do potrzeb naszych klientów, a jednocześnie zapewnia większy komfort naszym pracownikom.

Oddział w nowej lokalizacji to 6 tyś. mkw., z czego 300 mkw. stanowi powierzchnia biurowa. Posiada 15 bram przeładunkowych, w tym jedną z poziomu „0”. Zatrudnia 30 pracowników. Obiekt cechuje dogodne położenie komunikacyjne – bezpośrednio przy autostradzie A2, co stwarza doskonałe warunki dla dostaw przesyłek w regionie. Oprócz zadań związanych z dystrybucją przesyłek, terminal pełni również funkcję magazynu logistycznego.


Na terenie Warszawy spółka Spedimex rozpoczęła działalność w 2013 roku. Jest to region mający szczególne znaczenie na mapie połączeń operatora, wyspecjalizowanego w obsłudze sieci detalicznych.

– Jest to niezwykle ważny rynek dla naszych klientów, na którym mają mocno rozwiniętą sieć sprzedaży– wyjaśnia Hubert Oniszczuk. – To wymaga od nas dużej elastyczności operacyjnej, a także nowoczesnego zaplecza. Nowa powierzchnia, wyposażona w ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, w tak atrakcyjnej dystrybucyjnie lokalizacji, pozwoli jeszcze lepiej realizować oczekiwania naszych klientów.

Rozbudowa powierzchni terminalowo-magazynowej Spedimex widoczna jest również w innych częściach kraju. Na przełomie kwietnia i maja spółka przeprowadzi operacje w Sosnowcu, a sukcesywnie będzie unowocześniać powierzchnię we wszystkich lokalizacjach.

Spedimex Sp. z o.o. jest wiodącym polskim operatorem logistycznym. Już od ponad 27 lat pomaga optymalizować koszty logistyki przedsiębiorstw. Oferuje sprawdzone rozwiązania magazynowe i dystrybucyjne. Specjalizacja firmy to obsługa sieci detalicznych, branży odzieżowej, sportowej, artykułów dziecięcych, e-commerce oraz beauty. Spedimex projektuje i wdraża kompleksowe projekty magazynowo-dystrybucyjne. Firma dysponuje siecią terminali przeładunkowych zlokalizowanych w strategicznych regionach Polski. W oparciu o transport drogowy oferuje serwis dystrybucyjny na terenie kraju i Europy, w tym pełną obsługę transportów drobnicowych i całopojazdowych. Ponadto Spedimex zarządza ponad 146 tys. m² powierzchni magazynowej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy