Spedycje cyfrowe – odpowiedź na wyzwania w nowoczesnym świecie?

Spedycje cyfrowe – odpowiedź na wyzwania w nowoczesnym świecie?

Polski Instytut Transportu Drogowego we współpracy z CargoON, TC Kancelaria Prawna i Trans.eu opublikował raport „Spedycje cyfrowe – odpowiedź na wyzwania w nowoczesnym świecie?”.

Eksperci z TC Kancelaria Prawna w przejrzysty sposób przedstawili uwarunkowania prawne obowiązujące w branży TSL, a specjaliści z CargoON pokazali jak w praktyce wyglądają różne platformy niezbędne do zarządzania transportem w dobie logistyki 4.0. Ostatnie lata wyraźnie wskazują na trend cyfryzacji wielu sfer pracy i życia. Przemysł 4.0 i Logistyka 4.0 determinują trendy w cyfryzacji i automatyzacji wielu procesów w branży TSL.

Raport gruntownie przedstawia zmiany w cyfrowych spedycjach. Jest wiele narzędzi, które w cyfrowy sposób potrafią wypełnić zakres zadań spedytora, eliminując jednocześnie potrzebę zaangażowania człowieka. Lecz człowiek był, jest i nadal będzie potrzebny w realizacji usług spedycyjnych, a cyfrowe spedycje znacznie ułatwią jego prace. Wpływ cyfryzacji na działania spedycji będzie coraz większy. Powstaje coraz więcej cyfrowych platform do zarządzania transportem, aby zaspokoić wymagania przedsiębiorców.

Czym wyróżniają się spedycje cyfrowe? Które procesy spedycyjne można łatwo zautomatyzować? Czy elektryfikacja floty pojazdów ciężarowych jest osiągalna? Jak wygląda autonomiczny transport w magazynie i na drogach?

Na te i wiele innych pytań dotyczących cyfryzacji w spedycji znajdziecie Państwo odpowiedzi w najnowszym raporcie PITD „Spedycje cyfrowe – odpowiedź na wyzwania w nowoczesnym świecie?”, który można BEZPŁATNIE pobrać ze strony: https://pitd.org.pl/spedycje-cyfrowe-odpowiedz-na-wyzwania-w-nowoczesnym-swiecie/

Poleć ten artykuł:

Polecamy