Srebrny medal Ecovadis dla XPO Logistics

Srebrny medal Ecovadis dla XPO Logistics

XPO, wiodący dostawca innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych i logistycznych w Europie, po raz czwarty został nagrodzony srebrnym medalem przez EcoVadis za strategię społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), którą wdrożył w swoim europejskim biznesie. Ogólny wynik plasuje XPO Logistics w gronie 4% najlepszych firm transportu drogowego w Europie.

EcoVadis wspiera firmy w ich pracy nad zarządzaniem ryzykiem i zgodnością wokół czterech kluczowych filarów ich polityki środowiskowej, społecznej i ładu korporacyjnego (ESG, w tym efektywności środowiskowej, praw pracowniczych i praw człowieka, etyki i zrównoważonych zamówień).

Luis Gomez, prezes XPO Logistics na Europę, powiedział: „Otrzymanie srebrnego medalu EcoVadis po raz czwarty odzwierciedla silne zaangażowanie XPO w dalszy rozwój innowacyjnych narzędzi i inicjatyw w celu zwiększania doskonałości operacyjnej i usługowej dla naszych klientów, przy jednoczesnym zmniejszeniu naszego śladu węglowego. W tym celu opracowaliśmy plan działania mający na celu osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r.”

Niektóre z czynników, które pomogły XPO Logistics osiągnąć to wyróżnienie, obejmują zmniejszenie emisji CO2 o 13% w 2022 r., czyli dwukrotnie więcej niż planowano na ten okres.

XPO wzmocniło to zobowiązanie w tym roku, wprowadzając nowe inicjatywy, które zapewniają alternatywne rozwiązania transportowe, które pomagają naszym klientom w dalszych wysiłkach na rzecz dekarbonizacji w ich łańcuchach dostaw. Obejmuje to nowe paliwa, nowe narzędzia technologiczne i nowe rozwiązania intermodalne. Jednym z przykładów jest wprowadzenie na rynek LESS® (Low Emissions Sustainable Solution), rozwiązania opracowanego przez XPO Logistics, które wykorzystuje hydrorafinowany olej roślinny (HVO), paliwo, które może zmniejszyć emisję CO2 nawet o 90% w porównaniu z tradycyjnymi paliwami.

Oprócz dostarczania ulepszonych rozwiązań, które poprawiają dokładność obliczeń śladu węglowego i zrównoważonej polityki zakupowej, firma potwierdza swoje zaangażowanie w technologię, która optymalizuje operacje i minimalizuje puste kilometry w celu wzmocnienia redukcji emisji. Innowacyjna oferta usług XPO obejmuje ładunek ciężarowy z obsługą technologii, ładunek drobnicowy, pośrednictwo w transporcie ciężarowym, ostatnią milę i spedycję. Firma dostosowuje swoje rozwiązania do specyficznych potrzeb klientów w sektorach konsumenckim, handlowym i przemysłowym oraz podczas wydarzeń światowej klasy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy