Stella Pack rośnie w Lublinie

Stella Pack rośnie w Lublinie

Panattoni wynajął 17 000 m kw. firmie Stella Pack w Lublinie – jednemu z największych w Europie dystrybutorów nie chemicznych środków czystości i produktów higienicznych. W transakcji najmu uczestniczyła firma doradcza BNP Paribas Real Estate.

Być tam, gdzie klient czuje się najlepiej.

Przedsiębiorstwo Stella Pack sprawnie działa w województwie lubelskim – posiada tu między innymi magazyny oraz fabrykę – a już w styczniu 2023 r. skorzysta z blisko 17 000 m kw. nowej powierzchni magazynowo-produkcyjnej Panattoni Park Lublin II. W ramach kompleksu przedsiębiorstwo uzyska dostęp do szeregu zrównoważonych rozwiązań, takich jak zielone strefy przy wejściach do biur, czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego, stacje ładowania samochodów elektrycznych czy armatura sanitarna wyposażona w tryb zmniejszania zużycia wody.

– Decyzja o zwiększeniu powierzchni produkcyjnych i magazynowych oraz ich konsolidacja jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Stella Pack. Dostosowujemy w ten sposób zasoby naszej produkcji i logistyki do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku. Dzięki wykorzystaniu doświadczenia Panattoni możemy szybko i efektywnie zwiększyć jakość oraz możliwości obsługi naszych odbiorców, zapewniając jednocześnie wysokie standardy pracy oraz przygotowując się do dalszego, dynamicznego rozwoju naszej firmy – wyjaśnia Juliusz Żuławski, Dyrektor Logistyki, Stella Pack S.A.

– Rozpoczynając development w Lublinie ponad 7 lat temu widzieliśmy, że zarówno region Lubelszczyzny, jak i całej wschodniej Polski posiada ogromny potencjał, który z czasem będzie się przeradzał w zainteresowanie najemców. Kolejna umowa w ramach Panattoni Park Lublin II to potwierdzenie trafności tej decyzji i motywacja do dalszej rozbudowy naszego lokalnego portfolio, które już wynosi 190 000 m kw. a z nowym rokiem wzrośnie o kolejne 51 000 m kw. Cieszy szczególnie, że po raz kolejny nasza inwestycja wpisuje się doskonale w regionalną działalność klienta i pozwala na jego rozwój, który pozytywnie wpływa na cały rynek – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni.

W transakcji najmu uczestniczyła międzynarodowa firma BNP Paribas Real Estate Poland. – Lokalizacja Panattoni Park Lublin II idealnie wpisuje się w założenia biznesowe firmy Stella Pack. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że dzięki podpisanej umowie najemca już niebawem będzie mógł rozwijać swoją działalność w wysokiej klasy powierzchni magazynowo-produkcyjnej, w pełni dostosowanej do swoich potrzeb – mówi Martyna Kajka, MRICS, Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowo – Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Dwa kroki od Via Carpatia.

Panattoni Park Lublin II, w którym powierzchnię wynajmuje firma Stella Pack, zlokalizowany jest w gminie Niemce, 8 km od obwodnicy Lublina i nieopodal drogi ekspresowej S19 oraz planowanej trasy relacji północ-południe – Via Carpatia. Ma ona przebiegać przez całą wschodnią granicę Unii, łącząc jednocześnie oddalone od siebie komunikacyjnie regiony Polski Wschodniej, jak np. Białystok z Rzeszowem. Najbliższy węzeł tej drogi jest projektowany zaledwie 500 m od parku.

Lublin i całe województwo to jeden z regionów, którego potencjał dla nowoczesnej powierzchni przemysłowej Panattoni dostrzegło jako pierwsze. Deweloper otworzył już dla najemców takie rynki jak Białystok, Kielce, Opole, Olsztyn, Wałbrzych, Siedlce, czy liczne ośrodki w Polsce Zachodniej – Zielona Góra, Gorzów czy Stargard – która stała się obecnie jednym z głównych hubów zachodnioeuropejskiego e-commerce’u. Panattoni tworzy też alternatywy dla głównych miast w ramach rynków tzw. Wielkiej Piątki. Jako pierwszy postawił m.in. na Radom, Kalisz czy Koluszki. 

Panattoni Park Lublin II zajmie docelowo 84 500 m kw. w ramach trzech budynków. Wśród najemców kompleksu jest m.in. firma Varroc Lighting Systems – czołowy producent systemów oświetlenia zewnętrznego następnej generacji oraz elektroniki sterującej pojazdem dla przemysłu motoryzacyjnego – która zajmuje ponad 25 000 m kw. Obiekty składające się na Panattoni Park Lublin II tworzą nowoczesny kompleks, oferujący szeroki wachlarz rozwiązań w ramach magazynowania i logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Poleć ten artykuł:

Polecamy