STILL po raz kolejny z EcoVadis Gold

STILL po raz kolejny z EcoVadis Gold

Po raz drugi z rzędu firmie STILL przyznano certyfikat sustainability EcoVadis na poziomie gold. Przedsiębiorstwo plasuje się wśród najlepszych 5% podmiotów, szczególnie wyróżniając się pod względem zarządzania środowiskowego oraz miar związanych prawem pracy i prawami człowieka.

EcoVadis to jedna z wiodących agencji ratingowych dla przedsiębiorstw przemysłowych. Stanowi platformę ewaluacyjną dla podmiotów chcących wykazać się ponadprzeciętną dbałością o wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju: od dbałości o środowisko, przez odpowiedzialne zakupy po przestrzeganie praw pracowniczych i człowieka aż po etykę działania. Firma STILL poddała się ocenie niezależnych ekspertów EcoVadis po raz 11. Drugi raz z rzędu udało się jej osiągnąć wynik plasujący ją pośród 5% najlepszych i uprawniający do uzyskania certyfikatu na poziomie gold. W zakresie ocenianych w toku ewaluacji kryteriów przedsiębiorstwo osiągnęło rezultaty wyższe o 10 punktów niż w minionym roku.

– Rozsądne korzystanie z zasobów i wzajemny szacunek to podstawowe warunki pomyślnej i bezpiecznej przyszłości. Jako firma lubimy dawać dobry przykład, stale kwestionując siebie i nasze procesy, stale je rozwijając i identyfikując nowe możliwości optymalizacji – mówi Frank Müller, Senior Vice President Brand Management w STILL. Ważnym elementem ewaluacji skuteczności tych działań firmy jest przegląd standardów CSR przez niezależną agencję EcoVadis. – W ostatnim okresie podjęliśmy kroki mające na celu dalsze doskonalenie naszych procesów pod względem zarządzania środowiskowego oraz warunków pracy. Wpisujemy zrównoważony rozwój w nasze strategie i skupiamy się na ciągłej optymalizacji działalności. Uzyskanie certyfikatu stanowi potwierdzenie skuteczności naszej pracy i motywację do dalszego podążania tą drogą – konkluduje Müller.

Poleć ten artykuł:

Polecamy