STILL poszerza portfolio o podstawowy elektryczny wózek czołowy

STILL poszerza portfolio o podstawowy elektryczny wózek czołowy

Firma STILL wprowadza na rynek elektryczne wózki czołowe z przeciwwagą zaprojektowane z myślą o lekkiej i średnio intensywnej pracy jednozmianowej. Pojazdy serii RCE pozwalają ekonomicznie korzystać z przewag napędu elektrycznego.

Solidne, łatwe w utrzymaniu, wydajne i zorientowane na skuteczne wykonywanie podstawowych funkcji i typowych zadań – elektryczne wózki czołowe serii STILL RCE stanowią inteligentny wybór dla firm realizujących okazjonalne lub umiarkowanie intensywne operacje transportowe. Wdrożenie produktu jest wyrazem poszerzenia portfolio marki – kojarzonej dotąd z indywidualizowanymi wózkami segmentu premium – o szybkie w konfiguracji i zakupie rozwiązania standardowe. Wózki widłowe „Classic Line” są idealne dla firm, w których transport wewnętrzny ma charakter wspierający główną działalność biznesową.

Wyróżniki czołowego wózka elektrycznego STILL RCE

STILL RCE 25/35 to elektryczne wózki widłowe dobrze sprawdzające się m.in. podczas zaopatrzenia produkcji, składowania i pobierania towarów lub załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych – w tym na zewnątrz obiektów logistycznych. Pojazdy tej serii podnoszą ładunki o masie do 3,5 tony na wysokość sięgającą 6,55 metra i są w stanie przewozić je z maksymalną prędkością 15 km/h. Standardowe opcje ich wyposażenia – takie jak elektryczny silnik trójfazowy 80 V i napęd na przednie koła gwarantują wysoką wydajność pracy. Wykorzystane w produkcji materiały i stalowe osłony wyeksponowanych elementów zapewniają długie i bezproblemowe użytkowanie. Co więcej, jak wynika z niezależnych testów, zużycie energii przez wózek RCE 25 na 100 obsłużonych palet jest – w zależności od wybranego trybu jazdy – od 17 do 20 proc. niższe od przeciętnej wartości dla pojazdów tej klasy.

Kabina operatora wózka widłowego STILL RCE jest przejrzyście zaprojektowana, a wszystkie elementy sterujące znajdują się w polu widzenia i są łatwo dostępne. Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala w czytelny sposób pokazuje istotne informacje. Wielodźwigniowy system sterowania funkcjami hydraulicznymi zapewnia prostotę i precyzję obsługi. Wszystko to sprawia, że pojazdy tej serii sprawdzają się także w przedsiębiorstwach, w których brakuje doświadczonych operatorów. Stanowisko robocze zaprojektowano z uwzględnieniem kluczowych założeń ergonomii. Duża ilość miejsca, liczne schowki i uchwyty oraz możliwość indywidualnej regulacji ustawień zapewniają wygodną i niemęczącą pracę. Duże okna i wąskie profile masztu zapewniają dobrą widoczność we wszystkie strony. W połączeniu ze stabilnością oraz wykonaniem pojazdu z wysokiej jakości komponentów, podzespołów niewymagających konserwacji oraz odpornych materiałów gwarantuje bezpieczną i niezawodną pracę.

Mając świadomość, że wysoka dostępność i atrakcyjna cena to kluczowe kryteria decyzji zakupowych w segmencie podstawowym, wprowadzając na rynek swój pierwszy czołowy elektryczny wózek widłowy linii Classic, firma STILL zoptymalizowała rozwiązanie pod tym katem. Pojazdy RCE 25/35 są proste w konfiguracji i dostępne online, m.in. za pośrednictwem sklepu pl.still.shop. W porównaniu z indywidualizowanymi pojazdami segmentu premium charakteryzują się przy tym krótkim czasem dostawy i niższym kosztem inwestycji.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy