STILL wśród 1% firm najbardziej dbających o zrównoważony rozwój

STILL wśród 1% firm najbardziej dbających o zrównoważony rozwój

Firma STILL uzyskała platynowy certyfikat renomowanej platformy EcoVadis. Plasuje to przedsiębiorstwo wśród 1 procenta najlepszych pod względem zrównoważonego rozwoju europejskich podmiotów.

Agencja ratingowa EcoVadis przyznała firmie STILL najwyższy, platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że hamburski producent rozwiązań intralogistycznych osiąga ponadprzeciętnie dobre wyniki w każdej z czterech rozpatrywanych kategorii:

  • zarządzenie środowiskowe;
  • prawa pracy i prawa człowieka;
  • etyka;
  • zrównoważone zamówienia.

– Jesteśmy dumni, że udało się nam uzyskać certyfikat EcoVadis na poziomie platinum. Wyróżnienie jest niezależnym potwierdzeniem naszych nieustannych dążeń do utrzymania w działalności STILL najwyższych standardów – komentuje Frank Müller, Senior Vice President STILL ds. Brand Management. – Naszym wspólnym obowiązkiem jest kształtowanie zrównoważonej gospodarki na miarę wyzwań, jakie niesie przyszłość. Cieszymy się, że ustanawiając nowe procedury, doskonaląc procesy i stale identyfikując nowe możliwości optymalizacji, firma STILL jest jednym z liderów na tym froncie – dodaje.

W obecnej sytuacji gospodarczej i ekologicznej wyróżnienia takie jak to nie są jedynie kwestią budowania pozytywnego wizerunku, ale także podstawą sukcesu biznesowego i istotnym wyróżnikiem w globalnej rywalizacji o klientów, zamówienia i pracowników. Regularne przeglądy standardów przez agencję EcoVadis są w związku z tym istotnym elementem strategii CSR firmy STILL od ponad dziesięciu lat. W tegorocznym procesie certyfikacji doceniono m.in. takie systemowe rozwiązania jak: promujące redukcję emisji CO2 standardy środowiskowe, optymalizacja wytycznych na temat sprawozdawczości w obszarze transparentności transakcji oraz wdrożenie środków zapewniających przestrzeganie w firmie zasad regulujących postępowanie w tych obszarach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy