Stomil Sanok planuje przejęcie Draftex Automotive

Stomil Sanok planuje przejęcie Draftex Automotive

Stomil Sanok prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia firmy Draftex Automotive, projektanta i producenta systemów uszczelnień karoserii samochodów osobowych. Przychody Drafteksu w 2013 r. wyniosły ok. 40 mln euro.

Stomil Sanok podał w swoim komunikacie, że spółka jest na zaawansowanym etapie dyskusji na temat potencjalnego przejęcia firmy Draftex Automotive GmbH, w postępowaniu insolwencyjnym. Spółka uzyskała zgodę na rozpoczęcie rozmów z radą pracowników Drafteksu na temat uzgodnienia planu socjalnego i planu wyrównania interesów. Jest to jeden z końcowych etapów trwającego blisko dwa lata procesu zmierzającego do nabycia przedsiębiorstwa Draftex – podano w komunikacie.

 

Przed zakończeniem procesu ewentualnego przejęcia konieczne byłoby jeszcze m.in. zawarcie umów z głównymi klientami Drafteksu, uzgodnienie wprowadzenia zmian w układzie zbiorowym pracy ze związkami tej spółki i uzyskanie zgody rady wierzycieli.

 

Draftex zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów uszczelnień karoserii samochodów osobowych, głównie klasy premium. Koncentruje się na niszowym segmencie samochodów cabrio/coupe. Głównymi klientami Drafteksu są główni niemieccy producenci samochodów.

 

“Akwizycja Drafteksu powinna stworzyć dodatkowe możliwości rozwoju sprzedaży spółek z grupy Stomil Sanok działających na rynku motoryzacyjnym i istotnego wzrostu udziału Stomil Sanok w ww. segmencie, włączając tych klientów, którzy obecnie nie są w portfolio bezpośrednich klientów Stomil Sanok” – napisano w komunikacie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy