Suwalska SSE wspiera małe inwestycje

Suwalska SSE wspiera małe inwestycje

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała w ostatnich tygodniach o wydaniu dwóch nowych decyzji o wsparciu inwestycji. Z ulgi skorzystają dwa małe przedsiębiorstwa produkcyjne z Suwałk i Zambrowa.

Pierwszym z nich jest firma  A.G. INSTAL Andrzej Gajewski, zajmująca się produkcją urządzeń elektrycznych. Nowa inwestycja będzie polegała na zwiększeniu mocy produkcyjnej zakładu produkcyjnego w Suwałkach poprzez wprowadzenie automatycznych i półautomatycznych linii technologicznych.

W związku z inwestycją Przedsiębiorca zobowiązał się do poniesienia kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 4 000 000 zł oraz zwiększenia obecnego zatrudnienia kształtującego się na poziomie 16 pracowników o 3 nowych.

Pod Zambrowem zainwestuje w kolei EMAN-PRO Krzysztof Murawski z siedzibą w miejscowości Pstrągi- Gniewoty. Firma zapowiada budowę nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Poryte Jabłoń w gminie Zambrów.

Przedmiotem działalności w ramach nowej inwestycji będzie m.in.: produkcja szerokiej gamy przydomowych oczyszczalni biologicznych typu M-BOŚ, posiadających wszystkie niezbędne certyfikaty oraz znak CE, zgodne z normą PN-EN 12566-3, produkcja zbiorników przepompowni ścieków, zbiorników na wodę deszczową itp. W związku z budową, zakładu produkcyjnego przedsiębiorca zobowiązał się do poniesienia kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 2 mln 900 tyś. złotych oraz zwiększenia zatrudnienia kształtującego się obecnie na poziomie 15 pracowników, o 1 nowego pracownika.

Poleć ten artykuł:

Polecamy