Suwalska SSE z dwiema inwestycjami

Suwalska SSE z dwiema inwestycjami

Mimo wielu negatywnych konsekwencji związanych z Covid-19, przedsiębiorcy z obszaru zarządzanego przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., inwestują we własne firmy, wprowadzając innowacyjne rozwiązania technologiczne i deklarując powstanie nowych oraz utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy.

19 stycznia br. zarząd SSSE S.A. wydał kolejne dwie decyzję o wsparciu. Przedsiębiorca BAKO Bartnik Kowalczuk spółka jawna zainwestuje co najmniej 5, 2 mln złotych kosztów kwalifikowanych, by zwiększyć zdolność produkcyjną istniejącego przedsiębiorstwa poprzez zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz systemu informatycznego pozwalającego na automatyzację procesu produkcji.

Dodatkowo przedsiębiorca zwiększy dotychczasowe zatrudnienie, kształtujące się na poziomie 46 pracowników o dwóch nowych pracowników i utrzyma to zatrudnienie prze okres 3 lat. Wspomniana inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Szypliszki, w powiecie suwalskim. BAKO Bartnik Kowalczuk zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości drewnianej stolarki budowlanej. Realizują okna typowe dla budownictwa wielorodzinnego oraz projekty indywidualne zgodnie z życzeniami klientów.

Kolejnym przedsiębiorcą który otrzymał decyzję o wsparciu jest A.G. Instal Andrzej Gajewski. To już druga decyzja o wsparciu tego przedsiębiorcy, producenta urządzeń elektrycznych. W związku z nową inwestycją, mającą na celu podniesienia zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa, znajdującego się w Suwałkach, A.G.Instal poniesie koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 4 mln złotych oraz zwiększy dotychczasowe zatrudnienie – obecnie na poziomie 18 pracowników – o 1 nowego pracownika i utrzyma to zatrudnienie przez okres 3 lat.

Przedsiębiorca A.G. Instal planuje budowę dodatkowej hali produkcyjno-magazynowej, wyposażenie jej w nowoczesne maszyny i urządzenia do obróbki przewodów elektrycznych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy