Synthos ogłasza zamiar inwestycji w Brazylii

Synthos ogłasza zamiar inwestycji w Brazylii

Synthos S.A. planuje budowę fabryki kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym w Kompleksie Petrochemicznym Triunfo, w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul.

Synthos S.A. planuje budowę fabryki kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym w Kompleksie Petrochemicznym Triunfo, w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul. Warunkiem realizacji inwestycji jest wejście w życie umów dotyczących dostaw surowców, które zostały podpisane w 2013 roku.

 

Po wejściu w życie wspomnianych umów, spółka zbuduje nowoczesny zakład produkcyjny kauczuków polibutadienowych (NdBR), stosowanych do produkcji zaawansowanych technologicznie opon do samochodów osobowych i ciężarowych, a także różnego rodzaju gumowych artykułów technicznych. Wydajność zakładu będzie wynosiła 80 000 ton rocznie, co spowoduje znaczący wzrost produkcji elastomerów w Brazylii i zastąpi w znacznej mierze obecny import.

 

„Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na kauczuki syntetyczne w Brazylii i pozostałych krajach Ameryki Południowej, naszym celem nie będzie zastępowanie lokalnej produkcji ale substytuowanie importu spoza regionu” – powiedział Tomasz Kalwat, Prezes Synthos S.A.

 

Produkcja kauczuków polibutadienowych będzie prowadzona w Brazylii w oparciu o licencję udzieloną przez Michelin.

 

Synthos podpisał warunkowe porozumienia z producentami opon Michelin i Pirelli na dostawę kauczuków NdBR do ich zakładów zlokalizowanych w Brazylii.

 

Czas pozostający na wejście w życie umów przeznaczony będzie na przygotowanie wszelkiej dokumentacji (w tym projektowej) bez zaciągania istotnych zobowiązań finansowych.

 

Fot. Synthos

Poleć ten artykuł:

Polecamy