Sztuczna inteligencja dopasuje system czyli rozwiązanie na miarę użytkownika

Sztuczna inteligencja dopasuje system czyli rozwiązanie na miarę użytkownika

Firma Eq System otrzymała dofinansowanie ze Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości na projekt badawczo-rozwojowy „Sztuczna inteligencja w Xprimer”

„Sztuczna inteligencja w Xprimer” – eq system o projekcie: https://www.eqsystem.pl/blog/sztuczna-inteligencja-w-xprimer/

Kiedy rodzi się pomysł na innowacyjny projekt?

Gdy widzi się zawrotną karierę użytecznych, nastawionych na użytkowników rozwiązań. I gdy na co dzień pracuje się przy wdrażaniu narzędzi, w których bardzo dużo czasu zajmuje poznawanie potrzeb użytkowników i dostosowywanie do nich systemu.

Tak właśnie powstał projekt „Sztuczna inteligencja w Xprimer”, którego oficjalna nazwa to „Opracowanie innowacyjnego w skali międzynarodowej, adaptacyjnego systemu informatycznego do zarządzania procesami z obszarów produkcji i HR, bazującego na mechanizmach maszynowego uczenia oraz sztucznej inteligencji”. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, wzięcie pod lupę zwyczajów i sposobów pracy tysięcy użytkowników systemów informatycznych.

Gdzie tu miejsce na sztuczną inteligencję?

Użytkownicy zostaną podzieleni na grupy opisane zakresami parametrów – na tej podstawie powstaną persony, które będą głównym przedmiotem badań i procesu dopasowywania systemu. Co ważne, staną się też dla niego źródłem informacji – będzie się uczył ich codziennych działań, sprawiając, że zniknie potrzeba indywidualnego konfigurowania ustawień.

Co zmieni ten projekt?

Nadrzędne cele to produktywność i efektywność – zarówno systemów informatycznych, jak i ich użytkowników. Dopasowany interfejs, wygoda wypełniania wniosków pracowniczych, proponowanie działań na podstawie wcześniejszych aktywności oraz znaczna redukcja kosztów wdrożeń systemów – brzmi jak melodia przyszłości, ale ta, którą właśnie tworzy projekt „Sztuczna inteligencja w Xprimer”.

Projekt składa się z sześciu etapów: trzech badawczych i trzech rozwojowych. Pierwsze prace ruszyły w lipcu tego roku, ostatnie działania zaplanowane są na połowę 2022 r.

Poleć ten artykuł:

Polecamy