Tanie przesyłki kurierskie w dobie pandemii

Tanie przesyłki kurierskie w dobie pandemii

Rozpowszechnianie się wirusa Covid-19 doprowadziło do tysiąca odwołanych lotów i niemal całkowitego wstrzymania globalnych ruchów pasażerskich. Ruch i transport zostały znacznie ograniczone, jednak nawet w szczycie pandemii firmy kurierskie płynnie realizowały dostawy krajowe i międzynarodowe. Pracy do wykonania nie brakowało, zapotrzebowanie na wysyłki wzrosło wśród indywidualnych klientów, ale także wśród przedsiębiorców, którzy zostali zmuszeni do natychmiastowego przeniesienia swojego biznesu do sieci. Jak w nowej rzeczywistości odnaleźć niezawodne i tanie przesyłki kurierskie?

Jak wysyłać tanio?

Podczas gdy pandemia koronowirusa sieje spustoszenie sektorze detalicznym, hotelarskim czy rekreacyjnym, część branż próbuje zaadaptować się do nowej sytuacji oraz zadowolić znudzonych konsumentów dostarczając towary w trybie door to door. Branża KEP z każdym miesiącem pandemii staje przed nowymi wyzwaniami, obciążenie jest duże, rosną też oczekiwania. Dobrą wiadomością jest fakt, że pomimo zwiększonego volumenu ceny przesyłek nie wystrzeliły dramatycznie w górę. Na rynku funkcjonuje wiele sprawdzonych firm kurierskich, każdy z nich opiera swoje koszty dostawy na różnych czynnikach, w tym na wadze i wymiarach paczki, destynacji, czasu dostawy, a także na opcjach ubezpieczenia i śledzenia. W obecnej sytuacji przedsiębiorcy są w stanie negocjować lepsze stawki, w zależności od potrzeb biznesowych i liczby wysyłanych paczek. Pomocna w porównaniu rynkowych cen może być szybka porównywarka dostępna w serwisie GlobKurier.pl. System pozwoli porównać aktualne rynkowe ceny, w ramach platformy zintegrowanych jest blisko 50 firm kurierskich. Mowa tutaj o rynkowych gigantach takich jak DHL, DPD, FedEx czy InPost, ale też o lokalnych firmach logistycznych. Z takim zapleczem użytkownik serwisu jest w stanie nadać tanią przesyłkę kurierską do ponad 190 krajów.

Chcesz wysyłać tanio?

Nie przekłamuj wymiarów paczki. Bardzo ważne jest prawidłowe obliczenie wagi i rozmiaru paczek. Pomyłka może skutkować kosztowniejszym rachunkiem za wysyłkę, podczas gdy zawsze możesz skorzystać z bardziej wydajnej usługi kurierskiej. Wielu naszych kurierów jest ekspertami w pewnych dziedzinach, więc wprowadzając dokładne wymiary swojej paczki, będziesz mieć dostęp do najbardziej odpowiedniej usługi dla niestandardowych i wielkogabarytowych przesyłek.

Jak wybrać najlepszego przewoźnika?

Jeśli potrzebujesz wysłać dokumenty do oddziału w innym mieście bądź urodzinowy prezent komuś bliskiemu pomyśl o lokalnych usługach kurierskich. Często takie firmy są bardzo opłacalną alternatywą dla znanych przewoźników i usług pocztowych, ponieważ koncentrują się na świadczeniu szybkich, wysokiej jakości usług po przystępnych cenach. Korzystanie z pośrednictwa brokera kurierskiego pomoże Ci znaleźć rozwiązanie dostosowane do potrzeb bez długoterminowych umów i deklaracji volumenu. Pamiętaj, że najtańsza opcja nie zawsze musi być najlepsza dla Twojej firmy i zawsze powinieneś brać pod uwagę recenzje innych sprzedawców internetowych, a także ogólny poziom oferowanych przez nich usług. Wejdź na GlobKurier.pl i sprawdź, co oferuje rynek.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy