Test: Mniejsze wydatki na paliwo z Shell FuelSave Diesel

Test: Mniejsze wydatki na paliwo z Shell FuelSave Diesel

Przedstawiciele jednej z największych firm transportowych w Polsce przeprowadzili wewnętrzny test, który potwierdził efektywność nowej formuły Shell FuelSave.

Regesta S.A, to jedna z najprężniej działających na terenie Polski firm transportowych. Posiada ponad 200 samochodów ciężarowych, a swoje usługi świadczy zarówno w kraju jak i w Europie. Podstawowymi celami, jakie spółka postawiła przed sobą jest wzmocnienie pozycji na rynkach europejskich oraz zmniejszenie kosztów użytkowania pojazdów. W związku z tym firma postanowiła skorzystać z usług koncernu Shell.

– Było kilka powodów, dlaczego zdecydowaliśmy się przejść do Shell – wyjaśnia Rafał Kwiecień, prezes Regesta S.A. – To wysoka jakość Shell FuelSave Diesel oraz oszczędności z tego płynące, konkurencyjne ceny oraz dogodne lokalizacje stacji tej firmy.

Wewnętrzny test

Bezpośrednio po zmianie paliwa na Shell FuelSave Diesel, Regesta S.A. zainteresowała się czy rzeczywiście istnieje różnica pomiędzy tym paliwem a paliwami od innych dostawców. W tym celu, prezes spółki zdecydował się na wykonanie w firmie wewnętrznego testu, mającego wykazać ewentualne różnice i oszczędności wynikające z zastosowania nowego paliwa.

Badaniom poddano 25 pojazdów, pokonujących podobne odległości. Za pomocą systemów telematycznych, przez odpowiednio długi czas (celem zdobycia dokładnych danych) monitorowano ich zużycie paliwa. Wyniki pokazały, że średnio, testowe 25 pojazdów zużyło o 1 proc. mniej oleju napędowego na tym samym dystansie podczas używania Shell FuelSave Diesel z formułą oszczędzającą paliwo w porównaniu do zużycia zwykłego oleju napędowego poprzedniego dostawcy. Ponadto kierowcy zauważyli, że paliwo można tankować szybciej dzięki zmniejszonemu pienieniu się.

Wymierne efekty

Wyniki testu pokazały, że biorąc pod uwagę miesięczne zużycie paliwa, które wynosi około 350 tys. litrów oleju napędowego, zmiana na Shell FuelSave Diesel we wszystkich pojazdach mogłaby oznaczać oszczędność paliwa przekraczającą 48 tys. litrów rocznie, gdyby założyć, że wszystkie pojazdy osiągną takie same oszczędności. Korzyść finansowa w tym jak i w każdym innym przypadku, przekłada się bezpośrednio na lepszą kondycję firmy prowadząc do zwiększenia konkurencyjności na rynku.

Jak się okazało, zmiana jakości paliwa stała się czynnikiem, który zaważył na dalszym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, zwiększając jego możliwości konkurowania z innymi firmami transportowymi nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy