Tive wprowadza kompletne rozwiązanie dostaw łańcucha chłodniczego

Tive wprowadza kompletne rozwiązanie dostaw łańcucha chłodniczego

Tive, światowy lider w dziedzinie technologii łańcucha dostaw i logistyki, ogłosił wprowadzenie na rynek portfolio rozwiązań logistycznych do zarządzania łańcuchem chłodniczym dedykowane dla firm farmaceutycznych, biologicznych i komórkowej terapii genowej. Wieloczujnikowe urządzenia śledzące Solo 5G firmy Tive rejestrują i przesyłają niezwykle dokładne dane dotyczące lokalizacji i temperatury przesyłek w czasie rzeczywistym, umożliwiając klientom aktywne monitorowanie przesyłek w tranzycie, podejmowanie działań w przypadku wystąpienia odchyleń i identyfikowanie obszarów wymagających usprawnień łańcucha dostaw.

Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania Tive obejmuje teraz pełny zakres temperatur wymaganych do ochrony wszystkich przesyłek o znaczeniu krytycznym w łańcuchu chłodniczym — w tym przesyłek z suchym lodem i kriogenicznych. Oprócz Trackerów z baterią niklowo-kadmową Solo 5G (TT-7000/TT-7100), które już pokrywają zakres temperatur od -30°C do +60°C, Tive wprowadza nowe Trackery z sondami, które mogą pracować w temperaturze do -200°C i są przeznaczone do monitorowania przesyłek z suchym lodem i kriogenicznych.

– Tive stworzył rozwiązanie, które zapewni firmom biotechnologicznym, farmaceutycznym oraz instytucjom zajmującym się terapią genową komórek kompletne rozwiązanie łańcucha chłodniczego, dając im ogromną przewagę nad konkurencją – powiedział Krenar Komoni, założyciel i dyrektor generalny Tive. – Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na przesyłki w niskich i bardzo niskich temperaturach, dla firm na całym świecie jeszcze ważniejsze staje się zapewnienie pełnej widoczności w tranzycie — dzięki temu mogą bezpiecznie dostarczać najwyższej jakości produkty.

– Biocair wykorzystuje najlepsze dostępne rozwiązania, dlatego współpracujemy z Tive, który oferuje pełne rozwiązanie w zakresie łańcucha chłodniczego, co pozwala nam działać proaktywnie, a nie reaktywnie — na każdym etapie łańcucha dostaw — powiedział Robert Pagan, inżynier ds. rozwiązań opakowaniowych w firmie Biocair. – Jesteśmy firmą zorientowaną na klienta, a korzystając z rozwiązań Tive pokazujemy naszym klientom, że jesteśmy w czołówce technologii i medycyny, aby lepiej im służyć i wyróżniać się na tle konkurencji.

Zatwierdzone do użytku przez ponad 130 przewoźników lotniczych rozwiązania Tive są zgodne z GxP, a wszystkie komponenty (sprzęt i oprogramowanie) są opracowywane i testowane zgodnie z modelem Good Automated Manufacturing Practice 5 (GAMP 5). Do każdego Trackera Tive Solo 5G dołączony jest 3-punktowy certyfikat kalibracji NIST®, a zarówno Trackery, jak i sondy są w pełni skalibrowane przez laboratorium akredytowane zgodnie z ISO® 17025. Ponadto aplikacja Tive oparta na chmurze jest zgodna zarówno z wymogami FDA 21 CFR Part 11, jak i wymogami załącznika 11 UE. Tive jest zgodny z SOC® 2 Type 2 i ISO 27001.

Poleć ten artykuł:

Polecamy