Trans Poland 2014 pod znakiem bezpieczeństwa i intermodalu

Trans Poland 2014 pod znakiem bezpieczeństwa i intermodalu

Druga edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie odbędzie się w dniach 5-7 listopada 2014 roku. Podobnie jak przed rokiem firma Lentewenc zorganizuje ekspozycję w centrum wystawienniczym EXPO XXI. Program wydarzeń specjalnych zapowiada się bardzo...

Specjaliści z branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) należą do grupy ludzi niezwykle aktywnych zawodowo. Każde wydarzenie związane ze swoją pracą traktują jako doskonałą okazję do spotkania w gronie „kolegów po fachu”, wymiany doświadczeń, poznania rynku. Uczestnictwo w targach o charakterze B2B jest dla nich szansą wzięcia udziału w konferencjach i prelekcjach, które pozwolą im podnieść kwalifikacje zawodowe.

Bezpieczeństwo to podstawa

W tym roku tematyka wydarzeń specjalnych “kręcić się będzie” w dużej mierze wokół kwestii bezpieczeństwa w transporcie. Hasło „bezpieczeństwo” będzie potraktowane wieloaspektowo: od regulacji prawnych, poprzez właściwą ocenę ryzyka, aż po takie tematy jak systemy zabezpieczające czy ecodriving. Specjaliści podczas prelekcji doradzą również jak unikać błędów w prowadzeniu działalności transportowej a także jak radzić sobie z oszustwami i wyłudzeniami. Organizacją tej części programu zajął się wydawca magazynu “TSL Biznes” oraz jego partnerzy.

Intermodal w nowej odsłonie

Poruszany podczas ubiegłorocznej edycji targów temat transportu intermodalnego cieszy się bardzo dużą popularnością w branży TSL. W tym roku na Trans Poland wraca w odmienionej formule – omawiane będą już nie bariery i szanse rozwoju intermodalu w Polsce, ale kwestie związane z przewozem towarów niebezpiecznych w łańcuchach multimodalnych. W organizację konferencji zaangażowały się takie organizacje jak CATI, Klaster Innowacji Transport Logistyka Infrastruktura oraz podległy Ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju Transportowy Dozór Techniczny.

Rynek WNP a UE

W Europie nadal mamy do czynienia z podziałem rynku na dwie strefy – zachodnią, należącą do Unii Europejskiej oraz WNP, Taka sytuacja nie ułatwia pracy przewoźnikom. Bariery z jakimi muszą zmierzyć się zarówno podczas drogi na wschód, jak i na przejściach granicznych będą omawiane podczas konferencji zorganizowanej przez ZMPD – Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Aby uczestnicy mieli szansę w pełni zapoznać się z tematem, będzie on przedstawiany z dwóch perspektyw – zarówno od strony Unii Europejskiej, jak i krajów WNP.

Poleć ten artykuł:

Polecamy