Trendownia 2021 – spotkajmy się we wrześniu

Trendownia 2021 – spotkajmy się we wrześniu

Z nieukrywaną radością możemy Państwa poinformować o rozpoczęciu bezpośrednich przygotowań do konferencji Trendownia 2021. Rok temu pomimo niesprzyjających okoliczności udało nam się zorganizować tę konferencję, podtrzymując piętnastoletnią tradycję wydarzenia. Nie mogliśmy zatem nie podjąć starań o to, aby i w tym roku menedżerowie łańcucha dostaw i produkcji mogli spotkać się i na żywo podyskutować o aktualnej sytuacji w branży.

Niepewność z jaką przychodzi nam się mierzyć od ponad roku w gospodarce, obezwładnia wiele naszych działań i planów. Dla niektórych branż świat zatrzymał się w miejscu, inne resztkami cierpliwości próbują przetrwać trudny czas. Są też sektory takie jak logistyka, które w kryzysie radzą sobie bardzo dobrze. Aby sprostać ogromnym wzrostom, wiele sieci dostaw przechodzi równocześnie znaczące transformacje technologiczne. Technologiczna rewolucja ma również miejsce w firmach produkcyjnych, jeśli pozwala na to koniunktura w danej branży lub jeśli technologia jest narzędziem uodparniającym na kryzysy. Niestabilność przetasowuje dzisiaj zwycięzców tworząc nowy krajobraz ekonomiczny. Nie możemy jednak zapominać o tym, że równocześnie gospodarka podlega silnemu sterowaniu finansowemu. W trakcie ostatniego roku pojawiło się ponad 14% nowego pieniądza bez pokrycia w gospodarce. Wzrasta tempo zadłużenia państwa i w tym roku deficyt finansów publicznych ma osiągnąć poziom rzędu siedmiu procent PKB.

Wskaźnik PMI na koniec pierwszego kwartału b.r. pokazywał pozytywny wynik, ale braki w zaopatrzeniu w niektóre surowce, wyższe koszty transportu czy osłabienie polskiej waluty, skutkują marszem ku wysokiej inflacji. Jednak gospodarki to niezwykle skomplikowany system naczyń połączonych. Nic nie jest do końca pozbawione zależności od reszty. Zatem jak długo może przetrwać aktualny koktajl interwencjonizmu, nowych zachowań konsumentów oraz tymczasowości firm coraz bardziej zapatrzonych w technologię? Czy logistyka w kolejnych latach utrzyma się na fali wznoszącej? Na ile drogi obrane podczas kryzysu przez producentów i dystrybutorów okażą się słuszne również później? W jakim zakresie nowa rzeczywistość ułatwia budowanie innowacyjnych i odpornych zasad współpracy w sieciach dostaw? Które trendy i technologie najlepiej zaliczą egzamin w kryzysie? Czy koncentrując się na tymczasowości nie staniemy się mniej odporni na nieoczekiwane zjawiska w przyszłości?

To problemy i pytania, z którymi postarają się zmierzyć organizatorzy Trendowni 2021 – Eurologistics Media Group i Quantum Software. Już dziś zapraszamy Państwa do Jachranki w dniach 15-16 września 2021, a tymczasem warto odwiedzić stronę https://trendownia.pl/t2021/, gdzie znajdują się informacje o wydarzeniu i sylwetki pierwszych potwierdzonych prelegentów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy