Trilogiq Poland nagrodzony za innowacyjny system GRAPHIT®

Trilogiq Poland nagrodzony za innowacyjny system GRAPHIT®

System modułowy GRAPHIT® firmy Trilogiq został nagrodzony w tegorocznym konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji”, organizowanym przez Eurologistics. Nagrody wręczono 11 grudnia 2014 roku podczas Gali rozdania nagród w Hotelu Sofitel Victoria.

Głównymi kryteriami, za które produkt został wyróżniony są: poziom innowacji, praktyczna użyteczność rozwiązania, dostępność rozwiązania, prostota obsługi, bezpieczeństwo oraz wpływ na ochronę środowiska.

 

GRAPHIT® obejmuje kompletną ofertę elementów kompozytowych, aluminiowych, karbonowych i ze stali nierdzewnej, w tym rurki, złączki, systemy rolkowe, które można wmontować w elastyczne konstrukcje do zastosowań przemysłowych w każdej branży.

 

Asortyment ten wprowadza bez wątpienia zmianę na rynku, zdominowanym dotychczas przez rozwiązania z metalu. Jedną z najważniejszych korzyści systemu GRAPHIT® jest jego waga. Łączniki z włókna szklanego ważą o średnio 50% mniej od swoich stalowych odpowiedników, natomiast złączki z włókna węglowego są nawet o 60% lżejsze od wykonanych ze stali. W przypadku rur aluminiowych różnice są jeszcze bardziej spektakularne – rury aluminiowe o grubości 2 mm są lżejsze od stalowych o 65%, podczas gdy rury z włókna węglowego ważą o 86% mniej niż ich stalowe odpowiedniki.

 

Elementy systemu są na tyle elastyczne, że swobodnie można z nich budować różnego rodzaju wózki, regały i inne niestandardowe konstrukcje pomocne przy elastycznej obsłudze, składowaniu oraz realizacji rozwiązań produkcyjnych zgodnych z zasadami Lean Manufacturing. Elementy są lżejsze i trwalsze niż w przypadku tradycyjnych modułowych systemów stalowych, odporne na działanie cieczy, zanieczyszczeń i korozji.

 

GRAPHIT® to pierwszy w swoim rodzaju system wielokrotnego użytku, dzięki któremu użytkownicy mogą uzyskać maksymalną wydajność w zmieniających się warunkach produkcyjnych, osiągając jednocześnie doskonały poziom wartości i bardzo szybki zwrot z inwestycji.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.trilogiq.pl; info@trilogiq.pl

Poleć ten artykuł:

Polecamy