Van Pur kupuje Browar Braniewo od Grupy Żywiec

Van Pur kupuje Browar Braniewo od Grupy Żywiec

W dniu 21 grudnia Van Pur S.A. i Grupa Żywiec podpisały umowę sprzedaży Browaru Braniewo Sp. z o.o., po tym jak UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Van Pur S.A. 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo Sp. z o.o., praw do marek „Kuflowe”, „Braniewo” oraz „Jasne, że Pełne”, a także nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze.

Van Pur nie zwalnia tempa, pomimo panującej pandemii, firma wzmacnia swoją pozycję rynkową.  Największa niezależna spółka piwowarska w Polsce właśnie podpisała umowę z Grupą Żywiec na mocy której przejmie 100% udziałów w spółce Browar Braniewo Sp. z o.o. w tym oraz prawa do marek ”Braniewo”, „Kuflowe” oraz „Jasne, że pełne” oraz nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze. Van Pur jest jednym z największych producentów piwa w Europie Środkowo Wschodniej, a obecne możliwości produkcyjne firmy to niemal 5 mln hektolitrów piwa rocznie. Dzięki przejęciu Browaru Braniewo, wzrosną do około 6 mln hektolitrów, a firma będzie mogła zaoferować swoim klientom rozbudowane portfolio produktów.

– Widzimy znaczny potencjał, zarówno w kontekście marek Browaru Braniewo jak i mocy produkcyjnych, dzięki którym potencjał produkcyjny browarów należących do Van Pur wzrośnie do prawie 6 mln hektolitrów piwa rocznie. To dla nas duży sukces i cieszymy się, że w tych trudnych ekonomicznie czasach, nasza firma może konsekwentnie się rozwijać, wykorzystując nowe możliwości na rodzimym rynku. Przejęcie od Grupy Żywiec Browaru Braniewo, to nie tylko kolejny krok w rozwoju naszej firmy, ale także możliwość utrzymania miejsc pracy i inwestycja na krajowym rynku, który jest dla nas niezwykle istotny. Cieszymy się, że nasze portfolio zostanie wzbogacone o kolejne, popularne wśród konsumentów marki – komentuje Jagoda Iwańczuk, prezes zarządu Van Pur S.A.

Poleć ten artykuł:

Polecamy