Volkswagen Poznań także wydłuża przerwę produkcyjną

Volkswagen Poznań także wydłuża przerwę produkcyjną

Podobnie jak FCA, także Volkswagen Poznań zadecydował o wydłużeniu przerwy produkcyjnej. Fabryki w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni pozostaną w trybie postoju do Wielkanocy. Pierwotnie zakład miał wznowić prace na początku kwietnia.

– Sytuacja epidemiczna w Polsce wciąż się rozwija. Kluczowe jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, a niepewna sytuacja nie pozwala nam dzisiaj na wznowienie działalności produkcyjnej w żadnym z 4 zakładów Volkswagen Poznań – czytamy w komunikacie zarządu.

– W związku z tym, w uzgodnieniu z Zarządem Marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Grupą Volkswagen Komponenty oraz w porozumieniu ze Związkiem Zawodowym OM NSZZ Solidarność podjęliśmy decyzję o wydłużeniu okresu wstrzymania produkcji o kolejny tydzień, czyli do Świąt Wielkanocnych tj. 10 kwietnia.

– W obecnej trwają rozmowy z reprezentacją Pracowników- Związkiem Zawodowym OM NSZZ Solidarność dotyczące porozumień w zakresie m.in organizacji pracy dla pracowników Volkswagen Poznań oraz pracowników Agencji Pracy Tymczasowej. O szczegółach tych rozmów poinformujemy Państwa tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Poleć ten artykuł:

Polecamy