Volvo Trucks nagrodzone za aktywny układ kierowniczy

Volvo Trucks nagrodzone za aktywny układ kierowniczy

Aktywny Układ Kierowniczy od Volvo Trucks został wyróżniony nagrodą roku 2013 za innowacyjność w jakości.

Aktywny układ kierowniczy Volvo został wyróżniony prestiżową nagrodą roku 2013 za innowacyjność w jakości. Nagroda ta jest przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Jakości (SIQ) w celu stymulowania prac nad wysokiej jakości innowacyjnymi rozwiązaniami. Zwyciężyć może tylko taka innowacja, która ma wyraźny związek z określoną potrzebą klienta.

Aktywny układ kierowniczy Volvo został opracowany w ścisłej współpracy z kierowcami, by jak najlepiej spełniał ich potrzeby. Niemal całkowicie eliminuje drgania odczuwalne na kole kierowcy. W rezultacie, kierowca nie musi bezustannie korygować toru jazdy, dzięki czemu jest w mniejszym stopniu narażony na bóle i urazy pleców, szyi i barków. Ponieważ kierowanie pojazdem nie wymaga żadnego wysiłku, kierowca może się odprężyć. A dzięki temu, że odczuwa mniejsze zmęczenie, maleje ryzyko wypadku.

Ceremonia wręczenia nagrody roku 2013 za innowacyjność w jakości ma miejsce dzisiaj w Moderna Museet, w Sztokholmie. Nagroda ta jest przyznawana raz do roku firmie, organizacji lub osobie, której innowacje są rezultatem planowego działania i spełniają określoną potrzebę klienta. W skład kapituły nagrody wchodzą zajmujące się promocją jakości fundacje ze Szwecji, Finlandii, Estonii, Czech i Węgier.

Poleć ten artykuł:

Polecamy