W stronę BDF

Nowoczesność i bezpieczeństwo to priorytety, którym kieruje się Marathon International. Co roku dokonywana jest modernizacja floty, a co cztery lata dochodzi do całkowitej wymiany samochodów.

Od początku 2016 roku firma zakupiła aż 31 nowych ciężarówek. W samym październiku flotę firmy zasiliło 6 najnowszych DAFów XF EURO 6 z wymienną zabudową typu BDF, które zastąpiły MANy TGL 12.25 z 2012 r.

 

Głównym powodem dla, którego firma zdecydowała się na DAFy XF EURO 6 było fabryczne wyposażenie w rozwiązania BDF — podwozie wyposażone jest w ramę, w której zamontowane są zamki i cały układ elektryczny. Dzięki temu możliwa jest instalacja różnych wariantów wymiennych zabudów oraz wariantów odpowiednich do przewożenia kontenerów.

 

Decyzja o zakupie aut z wykorzystaniem nadwozi wymiennych jest także kolejną ważną deklaracją firmy dotyczącą tego, jak ważną rolę odgrywa w jej polityce aspekt ekologiczny. Firma Marathon International dysponując w swojej flocie kontenerami BDF korzysta z mniejszej liczby środków transportu, co przekłada się na obniżone zużycie paliwa, zmniejszenia emisji dwutlenku węgla a także poprawy bezpieczeństwa na drogach. Poprzez eliminację zbędnych przebiegów i w ogóle zbędnego ruchu pojazdów, generowane są wyłącznie niezbędne działania transportowe zoptymalizowane pod względem czasowym i kosztowym.

 

Kierowcy floty Marathon International po przejściu szkolenia z obsługi wymiennych podwozi BDF, zgodnie potwierdzają, że wystarczy kilka manewrów aby samochód ciężarowy był gotowy do odłączenia ciągnika od wymiennego kontenera. Dla kierowców tak zmodernizowana flota to przede wszystkim oszczędność czasu, który zwykle tracony jest na rozładunek i załadunek. Przygotowywanie wysyłki odbywa się bez udziału pojazdu. BDF może zostać załadowany w dowolnej chwili i zabrany w dowolnym momencie. Sama jazda DAFem XF EURO 6 staje się również bardziej komfortowa dzięki wysokiej linii dachu, wygodnych fotelach wersji Luxury Air oraz freonowej klimatyzacji postojowej, którą szczególnie chwalą sobie kierowcy.

 

To jednak nie koniec tegorocznej modernizacji floty Marathon International. Firma już przygotowuje się na zakup kolejnych 10 samochodów ciężarowych oraz 16 wymiennych kontenerów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy