Warmia i Mazury ściągają inwestorów na potęgę

Warmia i Mazury ściągają inwestorów na potęgę

Już 30 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej zostało wydanych w tym roku na terenach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fenomenalne wyniki sprawiają, że WMSSE jest tegoroczną gwiazdą wśród stref.

Dwie kolejne inwestycje zapowiedziały firmy zajmujące się produkcją opakowań. Kamizelich postawi nowy zakład podstrefie Węgorzewo. Planowana inwestycja polega na budowie zakładu zajmującego się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych, folii, worków na śmieci – w tym innowacyjnych worków biodegradowalnych. Jako surowiec będzie wykorzystywany regranulat pozyskany m.in. z folii opakowaniowej.

 

Kamizelich sp. z o.o. zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 4 mln zł oraz zatrudnienie minimum 20 nowych pracowników. Inwestycja będzie realizowana w Węgorzewie na gruncie o powierzchni 0,7819 ha.

 

Również co najmniej 4 mln zł zainwestuje w WMSSE Peak Packaging Poland sp. z o.o. Firma planuje rozbudowę części magazynowej zakładu, w której wyodrębniona zostanie nowa hala produkcji czystej, tzw. clean room do produkcji opakowań. W wybudowanej części zostanie wydzielone miejsce na maszynę do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. W ramach inwestycji rozwinięta ma zostać także produkcja elementów wtryskowych, takich jak: kapsle, korki, kołnierze, zawory i kształtki będące elementami składowymi produkowanych opakowań. Dzięki uruchomieniu i rozwijaniu produkcji wtryskowej Peak Packaging Poland sp. z o.o. stanie się jedynym na świecie w pełni samowystarczalnym podmiotem w zakresie komponentów do produkcji worków IBC.

 

Zakład Peak Packaging rozwija się błyskawicznie – firma jest obecna w WMMSE od 2013 roku, zaś już rok temu odbyła się pierwsza rozbudowa fabryki. Firma wywodzi się ze spółki angielskiej i jest jedynym w Polsce producentem hurtowych opakowań jednorazowych służących do transportu oraz przechowywania produktów w postaci płynnej. Spółka zajmuje się produkcją wielowarstwowych worków z folii polietylenowo – metalocenowej z wgrzanymi zaworami wlewowymi i spustowymi – wnętrzem tzw. Bag In Box. Odbiorcami i użytkownikami tego systemu opakowań są duże firmy produkujące soki, przetwory, środki chemiczne i kosmetyczne

Poleć ten artykuł:

Polecamy