Wielkie przejęcie w branży spożywczej – Maspex kupuje aktywa Agros Nova

Wielkie przejęcie w branży spożywczej – Maspex kupuje aktywa Agros Nova

Po udzieleniu zgody przez UOKiK, wczoraj doszło do sfinalizowania wielkiej transakcji w polskiej branży spożywczej. Grupa Maspex Wadowice przejęła wybrane aktywa firmy Agros Nova.

Przejęcie obejmuje zakup dwóch zakładów produkcyjnych w Łowiczu i Wąsoszu oraz marek: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt. Na bazie firmy Agros Nova Maspex utworzy kolejną jednostkę biznesową w Polsce, która będzie zarządzana z Warszawy. Będą tam skupione funkcje niezbędne do prowadzenia przez Agros Nova działalności, w tym także działania marketingowe i handlowe.

 

Jest to 17 przejęcie Grupy Maspex Wadowice w tym 8 na rynku polskim i największe w jej historii. W efekcie przejęcia powstanie największa polska grupa spożywcza o obrotach ponad 4 miliardów zł., lider w wielu segmentach rynku spożywczego z bardzo silnymi, rozpoznawalnymi markami.

 

Działalność przyłączonej spółki będzie prowadzona w oparciu o pracowników firmy Agros Nova ze wszystkich lokalizacji – Łowicza, Wąsosza i Warszawy oraz pracowników Struktury Handlowej. Maspex planuje rozwijać również oba zakupione zakłady produkcyjne. Jeśli chodzi o marki Tarczyn i Dr Witt – zostaną one dołączone do biznesu napojowego Grupy – zarówno produkcja, sprzedaż, marketing itd. tych marek będą prowadzone w oparciu o struktury, które zajmują się sokowymi markami Maspeksu takimi, jak Tymbark i Kubuś.

 

– Agros Nova to bezdyskusyjnie jedna z najsilniejszych firm spożywczych w tym kraju, która wniesie olbrzymi dorobek do naszej spółki – wartościowe i silne marki oraz co dla nas bardzo ważne także – profesjonalny zespół pracowników. Priorytetem na dziś jest utrzymanie sprzedaży i na tym obszarze głównie skupimy się w pierwszym etapie. Firma Agros Nova ma doskonałą strukturę handlową i jej sprawne działanie jest jednym z ważniejszych elementów sukcesu tego przejęcia. Oczywiście równolegle będą prowadzone działania integracyjne w pozostałych obszarach – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice.

Poleć ten artykuł:

Polecamy