Wielton wstrzymał pracę brytyjskiej fabryki

Wielton wstrzymał pracę brytyjskiej fabryki

Grupa Wielton poinformowała, że wskutek pandemii koronawirusa musiała wstrzymać prace w kolejnym zagranicznym zakładzie. Do czasowego wstrzymania produkcji dojdzie w fabryce Grupy Lawrence David Ltd. w Wielkiej Brytanii, kontrolowanej przez Wielton.

Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie pracowników spółki, a także postępującą absencją w zakładach produkcyjnych w Wielkiej Brytanii (spowodowaną w szczególności licznymi obowiązkowymi kwarantannami mającymi związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa). Rosnąca nieobecność załogi dotyka również pracowników zakładów Grupy Lawrence David, ale w największym stopniu przekłada na zakłócenia w łańcuchu dostaw.

Wielton informuje, że Lawrence David posiada obecnie pełen portfel zamówień, a skumulowane stany zapasów umożliwią szybkie przywrócenie pełnych zdolności sprzedażowo – produkcyjnych po wznowieniu działalności operacyjnej. Grupa Lawrence David miała 13,3% udziału w przychodach Grupy Wielton oraz 18,5% udziału w skonsolidowanej sprzedaży wolumenowej.  

Wielon już w ubiegłym tygodniu informował, że wskutek pandemii koronawirusa pracę wstrzymały zakłady we Francji i we Włoszech. Macierzysty zakład w Wieluniu nadal pracuje, podobnie jak niemiecka fabryka Grupy Langendorf.

Poleć ten artykuł:

Polecamy